Arkadiusz Milik i jego ewentualny transfer do Juventusu Turyn nie schodzi z czołówek włoskich gazet. Zdaniem dziennikarzy, polski napastnik jest już tylko o krok od „Starej Damy”. Ponoć do ustalenia pozostały jedynie szczegóły.

Arkadiusz Milik już od jakiegoś czasu myśli o odejściu z Napoli. To wszystko podsycane jest jeszcze przez włoskie media. Te raz po raz informują, że napastnik z Polski może trafić do Juventusu.

Co ciekawe, reprezentant Polski musi być mocno rozchwytywany przez włoskie kluby. Jeszcze na początku kwietnia włoscy dziennikarze widzieli go bowiem w Milanie. Teraz ich zdaniem jest jednak inaczej, a Milik zamiast do Mediolanu, powędruje do Turynu.

Za Juventusem przemawia oczywiście mnóstwo czynników. W ostatnich latach we Włoszech to prawdziwy hegemon, mistrzostwa wygrywa wręcz seryjnie. Do tego dochodzi niepohamowana chęć wygrania Ligi Mistrzów. W końcu po to do klubu ściągnięto Cristiano Ronaldo.

Arkadiusz Milik właśnie dlatego zmieni klub? Nikt o tym nie pisze!

Jest jednak jeszcze jeden szczegół, który jakoś umknął wszystkim dziennikarzom. Może być jednak decydujący. To oczywiście osoba trenera Maurizio Sarriego. To on ściągał Milika do Napoli w 2016 roku, a w sezonie 2018/19 zabiegał o jego transfer do Chelsea.

Tak, to prawda. Sarri, który przez jeden sezon był trenerem klubu z zachodniego Londynu, miał plan na ściągnięcie Milika. Potwierdził to zresztą jeden z włoskich dziennikarzy.

– Milik udowadnia swoją wartość. Polski napastnik jest silniejszy po nieszczęściach, które go spotkały w Neapolu. Wiecie, kto go chciał sprowadzić? Maurizio Sarri do Chelsea Londyn – powiedział dziennikarz Antonio Corbo w radiu „Canale 8”.

Teraz Sarri jest już w Juventusie, ale o Polaku wcale nie zapomniał. W sytuacji, gdy latem z Turynu może odejść Gonzalo Higuain, wtedy jego zastępcą może być właśnie Arkadiusz Milik.

Właścicielowi Napoli, Aurelio De Laurentiisowi, zależało na zatrzymaniu w zespole Milika. Ale nie za wszelką cenę. Tymczasem poinformowano bowiem, że Polak zażądał aż 5 mln euro za sezon i klauzuli z kwotą odstępnego nie wyższą niż 50 mln euro.

Przypomnijmy, że Arkadiusz Milik gra w Napoli od sezonu 2016/2017. Do Włoch trafił z Ajaxu Amsterdam za ponad 30 milionów euro.

  1. Steven Gerrard che polskiego zawodnika. Co za transfer!
  2. Nie wszyscy chcą powrotu ekstraklasy? Boniek wskazuje palcem
  3. Paul Pogba zdradził tajemnicę sprzed wielu lat. Wszystko przez Fergusona!
  4. Mateusz Borek zorganizuje największy freak fight w Polsce? Wielka walka!
  5. Sportowe historie: Sven Hannawald. Najwyższa cena historycznego sukcesu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here