Arkadiusz Moryto apeluje o ostrożność i dbanie o zdrowie. Gwiazda reprezentacji Polski w piłce ręcznej i gracz PGE Vive Kielce przyznaje, że teraz sport schodzi na plan dalszy.

Europejska Federacja Piłki Ręcznej zawiesiła wszystkie organizowane przez siebie mecze, które miały odbyć się w marcu i w pierwszej połowie kwietnia. Dotyczy to rozgrywek Ligi Mistrzów, Pucharu EHF i Challenge Cup. Drużyna PGE VIVE Kielce wstrzymuje treningi.

Liga Mistrzów EHF została zawieszona. Dla drużyny PGE VIVE Kielce oznacza to, że na tę chwilę nie odbędą się spotkania fazy Last 16 z RK Celje Pivovarna Laško zaplanowane na 21 i 28 marca. Decyzja obowiązuje do odwołania. Na razie nie ma informacji na temat ewentualnych nowych terminów rozegrania tych meczów. Dzień wcześniej, również do odwołania, zostały wstrzymane rozgrywki PGNiG Superligi.

Arkadiusz Moryto apeluje do kibiców

– Najważniejsze jest nasze zdrowie i zdrowie kibiców – komentuje skrzydłowy PGE VIVE, Arkadiusz Moryto – Uważam, że to rozsądna decyzja. Wiadomo, szkoda okresu przygotowawczego, który przepracowaliśmy przez ostatnie dwa tygodnie, ale to nie jest teraz najważniejsze. Jakoś to odrobimy w późniejszym terminie. Teraz liczy się zdrowie nasze, kibiców i tak naprawdę całego świata.

-Po wstępnych rozmowach wiem, że będziemy trenować indywidualnie w domach – wyjaśnia Arkadiusz Moryto.

-Dostaniemy rozpiski od trenera Krzysztofa (Palucha, trenera przygotowania motorycznego – przyp. red.). Dlatego będziemy ćwiczyć samemu. Ponieważ musimy ograniczymy przebywanie ze sobą i indywidualnie spędzać czas w domach.

Skrzydłowy PGE VIVE podkreśla, że w obecnej sytuacji sport nie jest najważniejszy.

Rozgrywki schodzą teraz na dalszy plan. Teraz liczy się zdrowie nas wszystkich, to dotyczy każdego z nas z osobna, trzeba potraktować to poważnie, ograniczyć wychodzenie z domu i przebywanie w miejscach publicznych. Zwalczmy wirusa jak najszybciej, a jak nam się to uda, będziemy myśleć, czy dokończymy rozgrywki – apeluje skrzydłowy.

O ewentualnych nowych postanowieniach instytucji odpowiedzialnych za prowadzenie rozgrywek będziemy informować na bieżąco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here