Choć od jego walki minęły już prawie dwa miesiące, to wciąż nie schodzi on z czołówek portali sportowych. Artur Szpilka, bo o nim mowa, nie gryzie się w język i ostatnio skrytykował komentatorów TVP Sport. Chodziło oczywiście o jego ostatni pojedynek z Siergiejem Radczenką.

„The Pin”, jak nazywany jest w Stanach Zjednoczonych pięściarz, od wielu lat jest na ustach całej bokserskiej Polski. Niestety coraz rzadziej mówi się o jego sportowych dokonaniach, a coraz częściej głównymi tematami stają się batalie z różnymi osobami ze środowiska.

Przypomnijmy, w marcowej gali w Łomży pojedynkiem wieczoru było starcie Artura Szpilki z Siergiejem Radczenką. Po dziesięciorundowej walce sędziowie wskazali na zwycięstwo Szpilki stosunkiem dwa do remisu.

Była to bardzo kontrowersyjna decyzja, bo z przebiegu walki wydawało się, że lepszy był Radczenko. Zresztą nie pierwszy raz Artur Szpilka mógł liczyć na przychylność sędziów. Tak było bowiem również w listopadzie 2018 roku, gdy w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach wygrał na punkty z Mariuszem Wachem. Tamten werdykt skończył się rozróbą w Arenie Gliwice.

Artur Szpilka. To jego koniec w TVP Sport?

W Łomży po walce z Radczenką rozróby nie było, ale swój głośny sprzeciw przeciwko decyzjom sędziów wyrazili komentatorzy TVP Sport. To nie spodobało się z kolei Szpilce, który w niewybrednych słowach powiedział, co o nich myśli.

Teraz zareagować postanowił również Marek Szkolnikowski, czyli szef TVP Sport. Dodajmy, że jest to stacja, która pokazała wszystkie ostatnie pojedynki Artura Szpilki.

– Po walce z Radczenką wydawało się, że Artur pewne rzeczy zrozumiał i w sposób dojrzały podszedł do sprawy. Te słowa (mowa oczywiście o krytycznych wypowiedziach Szpilki wobec komentatorów TVP – przyp.red.) trochę zabolały, bo TVP wyciągnęła do Artura rękę – podkreśla Szkolnikowski.

– Było to po prostu głupie i niedojrzałe zachowanie, a ja nie pozwolę na to, żeby ktokolwiek obrażał moich ludzi, z którymi się zgadzam. Na teraz nie widzę Artura w TVP, jego kariera to raczej równia pochyła i nie wiem, czy najlepszym pomysłem nie byłoby przejście do KSW – powiedział Szkolnikowski, kończąc być może przygodę Szpilki z TVP.

  1. Premier League. Szok w Anglii! John Terry wyprzedaje pamiątki
  2. Andrzej Gołota mógł wygrać wielką walkę. Mike Tyson wyznał prawdę
  3. Paul Pogba zdradził tajemnicę sprzed wielu lat. Wszystko przez Fergusona!
  4. Serie A. Spełnia się koszmar kibiców. Tej decyzji nikt nie cofnie
  5. Robert Lewandowski usłyszał szaloną propozycję. Tego chcą Niemcy!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here