Artur Szpilka nie schodzi z czołówek sportowych mediów. Wszystko dlatego, że nie milkną echa jego kontrowersyjnej wygranej z Siergiejem Radczenką. Sam pięściarz również nie zamierza gryźć się w język i postanowił skomentować najnowszy wpis szefa TVP Sport.

Ostatnia walka Artura Szpilki, w której pokonał Ukraińca Siergieja Radczenkę zakończyła się sporym skandalem. Według wielu ekspertów oraz komentatorów popularny „Szpila” nie zasłużył na triumf. Ich zdaniem błąd popełnili sędziowie, którzy nie powinni przyznać większej liczby punktów zawodnikowi z Wieliczki.

Od razu przypomniano, że Artur Szpilka, równie kontrowersyjnie, w listopadzie 2018 roku pokonał na punkty Mariusza Wacha. Teraz sytuacja była bardzo podobna. Swoje oburzenie decyzją sędziów już podczas transmisji wyrazili komentatorzy TVP Sport.

Szpilka po kilku tygodniach od walki odniósł się również do nich. – Oglądałem raz, bez głosu, bo uważam, że pieprzyli głupoty. Można coś powiedzieć, ale nie tak skandalicznie, jak oni to powiedzieli i to też w jakimś sensie wywołało lawinę ludzi i taki hejt – powiedział Artur Szpilka w magazynie „W Ringu”.

Artur Szpilka zniknie z anteny TVP Sport?

Takie postawienie sprawy może mieć swoje dalsze konsekwencje. Szef TVP Sport, Marek Szkolnikowski na twitterze napisał bowiem, co teraz może nastąpić. Wszystko wskazuje na to, że popularny pięściarz nie zostanie już pokazany więcej w publicznej telewizji.

Marek Szkolnikowski przy okazji innej wypowiedzi nie bawił się w dyplomację. Oświadczył bowiem, że kariera Artura Szpilki to „równia pochyła”.

„Na teraz nie widzę Artura Szpilki w TVP, jego kariera to raczej równia pochyła i nie wiem, czy najlepszym pomysłem nie byłoby przejście do KSW” – powiedział bez ogródek.

  1. Artur Szpilka doigrał się? Już więcej możemy go nie zobaczyć
  2. MMA. Sporty walki wracają do życia. Znamy datę pierwszej gali!
  3. Paul Pogba zdradził tajemnicę sprzed wielu lat. Wszystko przez Fergusona!
  4. Serie A. Spełnia się koszmar kibiców. Tej decyzji nikt nie cofnie
  5. Robert Lewandowski usłyszał szaloną propozycję. Tego chcą Niemcy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here