Artur Szpilka postanowił nie gryźć się w język i w mocnych słowach zaatakował komentatorów TVP Sport. Chodzi o jego ostatnią walkę. Według wielu obserwatorów, w tym komentatorów TVP Sport, polski pięściarz wygrał ją całkowicie niezasłużenie.

„The Pin”, jak nazywany jest w Stanach Zjednoczonych pięściarz, od wielu lat jest na ustach całej bokserskiej Polski. Niestety coraz rzadziej mówi się o jego sportowych dokonaniach, a coraz częściej głównymi tematami stają się batalie z różnymi osobami ze środowiska.

Przypomnijmy, w marcowej gali w Łomży pojedynkiem wieczoru było starcie Artura Szpilki z Siergiejem Radczenką. Po dziesięciorundowej walce sędziowie wskazali na zwycięstwo Szpilki stosunkiem dwa do remisu.

Punktacja pojedynku wzbudziła wiele kontrowersji, Szpilka był dwa razy liczony, a w dziewiątej rundzie z niezrozumiałych przyczyn sędzia pozbawił punktu Siergieja Radczenkę. Po zakończonym pojedynku Ukrainiec zadeklarował chęć rewanżu, natomiast Szpilka pożegnał się z dotychczasowym szkoleniowcem, Romanem Anuczinem.

Walka transmitowana była w TVP Sport. Niemal natychmiast po ogłoszeniu werdyktu sędziów, komentatorzy nie mogli w niego uwierzyć. Byli przekonani, że powinien wygrać Radczenko i głośno dawali wyraz niezrozumienia dla takiej decyzji.

Artur Szpilka atakuje komentatorów TVP Sport

Teraz do tamtego komentarza postanowił odnieść się sam Artur Szpilka. Jak przystało na niego – nie miał zamiaru gryźć się w język Powiedział dokładanie to, co myśli o tym wszystkim.

– Oglądałem raz, bez głosu, bo uważam, że pieprzyli głupoty. Można coś powiedzieć, ale nie tak skandalicznie, jak oni to powiedzieli i to też w jakimś sensie wywołało lawinę ludzi i taki hejt – powiedział Artur Szpilka w magazynie „W Ringu”.

Na słowa pięściarza bardzo szybko zareagowali sami zainteresowani, czyli komentatorzy TVP Sport. Do nich bowiem m.in. adresowana była wypowiedź Szpilki.

„Artur – jeśli ktoś pieprzy głupoty, to na pewno nie są to komentatorzy TVP. Z pewnymi faktami trzeba się po prostu pogodzić, a nie zrzucać winę na innych. Autorefleksja” – napisał z kolei Piotr Jagiełło, również komentator TVP.

  1. Steven Gerrard che polskiego zawodnika. Co za transfer!
  2. Arkadiusz Milik właśnie dlatego zmieni klub? Nikt o tym nie pisze!
  3. Paul Pogba zdradził tajemnicę sprzed wielu lat. Wszystko przez Fergusona!
  4. Mateusz Borek zorganizuje największy freak fight w Polsce? Wielka walka!
  5. Sportowe historie: Sven Hannawald. Najwyższa cena historycznego sukcesu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here