Świetne informacje napływają do nas z Italii. Reprezentant Polski, Bartosz Bereszyński oraz jego koledzy z Sampdorii Genua pokonali koronawirusa. Włosi chociaż na moment odetchnęli z ulgą.

Wobec postępującej pandemii dobrych wiadomości nigdy dość. Za takie z pewnością można uznać te, które opublikowała dzisiaj włoska „La Gazzetta dello Sport”. Wedle doniesień pisma, zawodnicy zespołu Sampdoria Genua pokonali koronawirusa.

Na liście zakażonych oprócz polskiego zawodnika Bartosza Bereszyńskiego byli: Manolo Gabbiadini, Albin Ekdal, Antonino La Gumina, Omar Colley, Fabio Depaoli, Morten Thorsby i Edgar Barreto. Przeprowadzone po kilku tygodniach od zakażenia Covid-19 testy, dały wynik negatywny.

Oprócz piłkarzy Sampdorii Genua do grona wyleczonych dołączyli także zawodnicy Hellas Verony oraz Fiorentiny. Kto wie, być może perspektywa wznowienia rozgrywek Serie A działa na piłkarzy motywująco?

Bartosz Bereszyński o koronawirusie

Przypomnijmy, Bartosz Bereszyński o swoim zakażeniu dowiedział się przed kilkoma tygodniami. Jak relacjonował w rozmowie z Mateuszem Borkiem w programie „Misja Futbol”, piłkarz przestrzegał wszystkich możliwych zasad bezpieczeństwa i higieny.

Pomimo tego, nie udało się uniknąć zakażenia koronawirusem. Bereszyński narzekał na bóle głowy, gardła oraz ogólne słabe samopoczucie. Okres kwarantanny spędził wspólnie z rodziną, gdzie stopniowo dochodził do zdrowia.

Bartosz Bereszyński przyznał na swoim profilu instagramowym, że okres izolacji odcisnął także i na nim piętno. Oczywiście z przymrużeniem oka.

W Sampdorii Genua występuje także drugi Polak, Karol Linetty. Wedle informacji medialnych, były środkowy pomocnik Lecha Poznań nie został zakażony koronawirusem.

Rozrywki Serie A zostały zawieszone po 26 kolejkach. Sampdoria Genua zajmuje 16 miejsce w tabeli i jest tylko o punkt oddalona od strefy spadkowej. W dalszym ciągu nie wiadomo, kiedy włoska ekstraklasa wróci do grania. We włoskich mediach podawane są trzy ewentualne terminy. To 24 maja, 31 maja oraz 7 czerwca. Mówi się także, że zawodnicy w poszczególnych klubach mogą wrócić do treningów już 4 maja.

  1. Kamil Glik wykonał piękny gest. Polacy mu tego nie zapomną!
  2. Mirosław Okniński atakuje Pudzianowskiego! Miażdżąca opinia trenera
  3. Patrycja Zahorska. Piękna zawodniczka MMA pokazuje jak spędza ten trudny czas
  4. Ronaldinho gwiazdą w paragwajskim więzieniu. Mamy nowe nagranie!
  5. Sportowe historie: Sven Hannawald. Najwyższa cena historycznego sukcesu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here