Bartosz Bereszyński kilka tygodni temu przeżył chwile grozy. Dowiedział się, że ma koronawirusa i choruje na COVID-19. Chorobą zaraził od swojego kolegi z zespołu.

Bartosz Bereszyński był pierwszym polskim piłkarzem chorym na COVID-19. Zaraził się od swojego kolegi z zespołu Sampdoria Genua, ale nie był jedynym zarażonym. Na liście zakażonych oprócz polskiego zawodnika Bartosza Bereszyńskiego byli: Manolo Gabbiadini, Albin Ekdal, Antonino La Gumina, Omar Colley, Fabio Depaoli, Morten Thorsby i Edgar Barreto. Przeprowadzone po kilku tygodniach od zakażenia Covid-19 testy, dały wynik negatywny.

Maja Mocydlarz w rozmowie z dziennikarką TVN Zdrowie Joanną Andrzejewską, opowiedziała ze szczegółami o przebiegu choroby w jej rodzinie. Maja jest partnerką Bartosza Bereszyńskiego, piłkarza grającego na pozycji obrońcy we włoskim klubie UC Sampdoria.

Para ma dwuletniego synka Leo i od lat mieszka we Włoszech. Siedem tygodniu temu, podczas rodzinnego spaceru, Bartosz otrzymał wiadomość dotyczącą wykrycia koronawirusa u kolegi z drużyny.

Bartosz Bereszyński. Jego partnerka opowiada jak przeszli COVID-19

– Zaczęło się od Bartka. U mnie objawy pojawiły się dwa, trzy dni później. My to podejrzewaliśmy, bo wiadomo jak to jest z wirusem… chłopaki przebywali w bardzo wąskiej grupie. Nie możemy narzekać, bo te objawy nie były zbyt silne. To był zaledwie ból głowy, rzadko kiedy pojawiała się gorączka – opowiadała Mocydlarz

– Ja w ogóle jej nie miałam. Szczerze mówiąc, przy takich objawach nigdy byśmy nie podejrzewali, że jesteśmy zarażeni właśnie koronawirusem. Najłagodniej infekcję przebył syn. Nie wymagaliśmy hospitalizacji.

– Otrzymaliśmy leki – paracetamol na ból i gorączkę. Bartek dostał jeszcze jakąś mieszankę na gardło, bo był ten suchy kaszel. I to jest wszystko – dodała.

Rozrywki Serie A zostały zawieszone po 26 kolejkach. Sampdoria Genua zajmuje 16 miejsce w tabeli i jest tylko o punkt oddalona od strefy spadkowej. W dalszym ciągu nie wiadomo, kiedy włoska ekstraklasa wróci do grania. Na dziś najbardziej prawdopodobne wydaje się definitywne zakończenie rozgrywek.

  1. Rozmowy za plecami Lewandowskiego. Flick dzwonił do gwiazdy
  2. Kamil Stoch przed trudnym wyzwaniem. Tak źle jeszcze nie było
  3. Marcin Najman wyzywa reprezentanta Polski! „Posłuchaj frajerzyno!”
  4. FC Barcelona znowu się wyłoży? Może nie dojść do wielkiego transferu
  5. Znany piłkarz znęcał się nad piękną modelką. Wstrząsające zeznania [FOTO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here