Kolejna odsłona skandalu związanego z walką Marcin Najman – Kasjusz „Don Kasjo” Życiński. Tym razem „El Testosteron” wziął sobie na cel włodarzy Fame MMA. Odpowiedział tym samym na dyskwalifikację, która została na niego nałożona przez federację.

W poniedziałek wieczorem federacja FAME MMA ogłosiła dożywotnie wykluczenie Najmana, podjęła też kroki mające prowadzić do niewypłacenia całości honorarium.

Wszystko dlatego, że w sobotę Marcin Najman zamiast walczyć w formule bokserskiej z Don Kasjo, to najpierw go obalił, a następnie, już po reprymendzie od sędziego, kopnął swojego przeciwnika. Najman został automatycznie zdyskwalifikowany, a w oktagonie wybuchła spora awantura. Musiała interweniować ochrona.

Dlatego też swoje stanowisko opublikowała federacja Fame MMA. Szybko do niej ustosunkował się sam zainteresowany, publikując swoją odpowiedź w formie wideo.

Marcin Najman zakpił z oświadczenia Fame MMA

– Nie wiem, o jakie rozwiązanie umowy chodzi, bo wygasła ona w dniu walki. Co do nie zapłacenia za walkę, to sytuacją zajmą się moi prawnicy. Oskarżenia Damiana Herczyka, w sytuacji gdzie to Życiński rozpętał awanturę po zakończeniu walki jest co najmniej nie trafione. Pozew przeciwko Życińskiemu za pomówienia będzie złożony w najbliższych dniach – powiedział Marcin Najman.

Zawodnik odniósł się również do dożywotniej dyskwalifikacji nałożonej przez federację Fame MMA.

– Nie rozumiem o co chodzi z tą dożywotnią dyskwalifikacją, skoro zaraz po walce miałem zakończony kontrakt z federacją. Jak można dożywotnio wolnego zawodnika zdyskwalifikować dożywotnio, skoro on już nie jest w Fame MMA. Może jakiś zakaz stadionowy jeszcze mi przyłożyli – podkreśla Marcin Najman.

Przypomnijmy, że reakcja federacji była natychmiastowa i surowa dla Najmana. Częstochowianin został dożywotnio zdyskwalifikowany z FAME MMA, a jego trener Damian Herczyk również został surowo ukarany.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Marcin Najman zaatakował Mateusza Borka. W tle „afera tajska”

Nie wiadomo co teraz z dalszą karierą Marcina Najmana. On sam utrzymuje, że to może nie być koniec. Na filmiku chwali się, że dostał już telefony od dwóch federacji MMA w Polsce. Być może z którejś z nich skorzysta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here