Współpraca na linii Aleksandar Vuković – Carlitos nie układa się od dłuższego czasu. Wszystko wskazuje na to, że Hiszpan odejdzie z Warszawy, a Legia jest bliska pozyskania jego następcy.

Według wielu ekspertów, serbski szkoleniowiec Legii Warszawa faworyzował od dłuższego czasu Sandro Kulenovicia, kosztem właśnie Carlitosa. Hiszpan ma być mocno podirytowany tym faktem. Nawet po odejściu Kulenovicia nie może liczyć na regularną grę w wyjściowym składzie.

Były król strzelców Ekstraklasy jest niezadowolony ze swojej pozycji w klubie. Z pewnością jako cel obrał sobie kolejną koronę króla strzelców, a nie grając regularnie od pierwszej minuty, zadanie to jest niemalże nieosiągalne. Według informacji podanych przez Krzystofa Stanowskiego, Carlitos jest bliski zmiany klubu. Hiszpan ma przejść do Al-Wahda ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Szejkowie mają zapłacić Legii około 3 milionów euro. Część tej kwoty trafi na konto Wisły Kraków, która zapewniła sobie określony procent przy kolejnej sprzedaży Carlitosa.

Legia Warszawa wobec tego zintensyfikowała swoje działania na rynku transferowym w poszukiwaniu nowego piłkarza. Jarosław Niezgoda przecież musi mieć konkurenta w linii ataku. Według portalu sport.pl, stołeczny klub jest bliski pozyskania Simona Moreno.

22-latek posiada ważny kontrakt z Villarealem. Nie może jednak liczyć na występy w pierwszej drużynie „Żółtej łodzi podwodnej”. Moreno niedawno powrócił z wypożyczenia do Almerii i aktualnie trenuje z rezerwami Villareal. Czy wkrótce wyląduje w Warszawie?

Kibice z pewnością zadają sobie pytanie, na ile jest to wartościowy transfer. W poprzednim sezonie grał on w Segunda Division B. W 36 meczach zdobył 13 bramek. Liga nie powala, zdobycz bramkowa również. Warto jednak przytoczyć przykłady wspomnianego Carlitosa, czy Igora Angulo z Górnika Zabrze. Oni przed transferami do Ekstraklasy również nie mieli wyrobionej marki i tułali się po niższych ligach. Tutaj jednak odpalili. Czy podobną drogę przejdzie Simon Moreno? Na plus Legii może działać fakt, że jest to piłkarz znacznie młodszy, bowiem urodzony w 1997 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here