Zbigniew Boniek zdążył już przyzwyczaić do szczerych i nierzadko ciętych opinii. Tym razem postanowił odnieść się do tego, kto może zyskać na pandemii koronawirusa. Wskazał nawet dokładnie dwa zawody, który po zakończeniu pandemii będą miały wzięcie.

Pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat. Bardzo mocno dostaje się również wszelkim dyscyplinom sportowym. Wiele lig zostało definitywnie zakończonych, a z kolei ligi piłkarskie zostały zawieszone na czas niestety bliżej nieokreślony.

Boniek jest jedną z aktywniejszych osób publicznych na polskim Twitterze. Prezes PZPN ochoczo komentuje bieżącą sytuację związaną z epidemią koronawirusa. Niedawno zamieścił wpis, który odbił się szerokim echem w przestrzeni medialnej.

Zbigniew Boniek: Kto zarobi na koronawirusie?

Zbigniew Boniek od samego początku wybuchu epidemii aktywnie udziela się na Twitterze. Szef PZPN komentuje poczynania rządu, a także nowe obostrzenia, które na obywateli nakładają władze. Niedawno prezes polskiej federacji piłkarskiej w wymowny sposób odniósł się do deklaracji ministra zdrowia, który zalecił, aby Polacy zasłaniali twarz i usta w miejscach publicznych.

Tego samego dnia Zbigniew Boniek zamieścił inny, znacznie mocniejszy wpis. Ocenił w nim, kto – jego zdaniem – będzie „zwycięzcą” trwającej epidemii. Niestety, jego opinia nie napawa optymizmem. Boniek twierdzi bowiem, że po ustaniu zarazy żniwo zbiorą jedynie psychiatrzy i adwokaci.

„Jedynymi zwycięzcami koronawirusa będą adwokaci i psychiatrzy” – napisał prezes PZPN.

Jego słowa nawiązują do prognoz wielu psychoanalityków, którzy uważają, że epidemia wywoła falę zachorowań na m.in. depresję oraz stany lękowe.

PKO BP Ekstraklasa, Fortuna 1 Liga oraz 2.liga zostały zawieszone do 26 kwietnia. Termin ten jednak prawdopodobnie zostanie przeniesiony na maj.

  1. Tomasz Adamek na deskach? Marcin Najman posłał trzy ciosy. Ostro!
  2. Robin van Persie i Matthijs de Ligt. Z nimi grał nowy piłkarz z Fortuna 1 Ligi
  3. Katastrofa Smoleńska. To miał być sekret. Wszystko wyjawił Jerzy Dudek
  4. Trener Marcin Boronowicz potrzebuje pilnej pomocy. Złamał kręgosłup!
  5. Sportowe historie: Sven Hannawald. Najwyższa cena historycznego sukcesu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here