Ekstraklasa często jest wyśmiewana i wyszydzana. Oczywiście są sytuacje, które całkowicie uzasadniają krytykę – wspomnijmy choćby strzały w aut, czy seryjnie marnowane rzuty karne. Tak już jest, że złe ganimy, ale gdy jest za co pochwalić, to robimy to. Tak jest właśnie w tym przypadku.

W piękne gole szczególnie obrodziły mecze rozgrywane w niedzielę. Ekstraklasa tym razem zaskoczyła pozytywnie. Zaczniemy chronologicznie, czyli od tego co działo się w Krakowie podczas meczu Wisły z Koroną Kielce. A działo się naprawdę sporo.

Przede wszystkim, Wisła pokonała gości z Kielc 2:0. Wynik jest jednak nieco mylący, bo przez większość meczu, to Korona nadawała ton grze. Swojej przewagi nie potrafiła jednak przekłuć w dogodne okazje i bramki. Tą sztukę idealnie opanowała za to Wisła.

Najpierw, w pierwszej połowie gola zdobył Buksa. Była to bramka zdobyta z bliskiej odległości, ale po ładnej akcji zespołowej. Za to, co w drugiej połowie zrobił Jakub Błaszczykowski, trudno w ogóle opisać. To po prostu trzeba zobaczyć!

Gol nie dość, że z trudnej pozycji, z ostrego kąta, to jeszcze piękny, w samo okienko. Trudno będzie go przebić, choc trzeba uczciwie przyznać, że zawodnicy Lecha Poznań bardzo się starali. W meczu z Lechią najpierw pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Jakub Moder, a na 2:0 podwyższył takim oto ładnym uderzeniem Filip Marchwiński.

1. Lampard przekazał fatalne wieści. Lewandowski będzie miał łatwiej?
  2. VAR w Anglii to pośmiewisko! Zobaczcie, czego nie zauważyli sędziowie!