EURO 2020 bez transmisji telewizyjnych w Polsce? Wiele na to wskazuje, a niepewność podkręcił również szef sportu w TVP.

EURO 2020 w piłce ręcznej będzie bez wątpienia najważniejszą imprezą sportową stycznia. W Austrii, Szwecji oraz Norwegii zagrają 24 najlepsze zespoły na Starym Kontynencie. Stawką będzie tytuł mistrzów Europy, a wśród walczących zespołów będzie również Polska.

Dla naszej reprezentacji to powrót na imprezę tej rangi po trzech latach przerwy. W styczniu 2017 roku brali udział w mistrzostwach świata we Francji, ale spisali się poniżej oczekiwań. 17.miejsce było rozczarowaniem dla wszystkich.

Wtedy jednak nikt kibice nie spodziewali się, że są świadkami szybkiego i bardzo bolesnego zjazdu naszej kadry. Bracia Lijewscy, bracia Jureccy, Sławomir Szmal czy Karol Bielecki – wszyscy oni zakończyli kariery reprezentacyjne, a godnych następców nie było.

Dlatego też wyniki były fatalne. Polakom nie udało się awansować ani na EURO 2018, ani na rozgrywane rok później mistrzostwa świata.

Awans udało się wywalczyć dopiero teraz, choć łatwo nie było. Wspomnieć możemy chociażby kompromitującą porażkę z Izraelem, czy remis z Kosowem. W awansie pomógł również fakt, że od najbliższej edycji w mistrzostwach Europy grac będą 24 zespoły, anie jak było dotychczas, 16.

EURO 2020 bez transmisji w Polsce? Szef TVP SPORT zabrał głos

Wydawać by się mogło, że powrót Polaków na imprezę tej rangi będzie łakomym kąskiem dla telewizyjnych nadawców. Oczekiwania jednak swoje, a rzeczywistość swoje. Mamy końcówkę grudnia i wciąż nie wiadomo, czy w Polsce zobaczymy EURO 2020. Imprezę dodajmy, która startuje już 9 stycznia. Pierwszy mecz Polaków dzień później.

Głos w tej sprawie zabrał już szef TVP Sport, Marek Szkolnikowski. – Cały czas prowadzimy bardzo trudne rozmowy. Oczekiwania kontrahentów są kosmiczne. Prawa zostały sprzedane pośrednikowi, który przedstawił cenę jak z turnieju, kiedy Polacy byli wicemistrzami świata i jeszcze dodał coś od siebie – powiedział dla serwisu internetowego TVP SPORT.

– Dlatego istnieje ewentualność, że mistrzostw Europy nie zobaczymy w TVP. Natomiast jest kilkanaście kanałów i liczę, że jeśli nie my, to któraś z komercyjnych stacji, która ma więcej pieniędzy, pokaże ten turniej – dodał.

Możliwe jest więc, że występy Polaków będzie można zobaczyć jedynie na internetowych streamach. Oczywiście bez polskiego komentarza.

  1. MMA. Najpiękniejsza walka w historii? Oceńcie sami!
  2. Były reprezentant Polski o sędziach: nie patrzmy na tych idiotów!
  3. Dramat reprezentanta Polski. Nie zagra na mistrzostwach Europy
  4. Boże Narodzenie i niezwykła historia. Ten mecz odbył się naprawdę
  5. Grzegorz Lato o „11” 100-lecia PZPN: sporo osób było rozczarowanych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here