EURO 2020 w piłce ręcznej zbliża się wielkimi krokami. Reprezentacja Polski już przygotowuje się do tego turnieju, ale w kadrze brakuje kilku ważnych zawodników. Teraz pojawiła się informacja o kolejnych kontuzjowanym graczu.

Już kilka dni temu informowaliśmy o absencji podczas mistrzostw Michała Daszka (więcej TUTAJ). Szybko jednak okazało się, że to nie jedynie osłabienie reprezentacji Polski przez EURO 2020.

Teraz okazało się bowiem, że podczas mistrzostw Europy zabraknie również Marka Szpery. To prawy rozgrywający, dysponujący doskonałym rzutem lewą ręką. Obecnie gra w Enerdze MKS-ie Kalisz – jednej z największych niespodzianek tego sezonu PGNiG Superligi.

Gdyby był zdrowy, z pewnością byłby ważną postacią naszej reprezentacji. W ostatnim meczu ligowym złamał jednak palec dłoni. Według szacunków lekarzy, do treningów wróci dopiero w połowie stycznia.

Mistrzostwa Europy ruszą już 9 stycznia, Polacy pierwszy mecz rozegrają dzień później. Dlatego udział Szpery w turnieju jest raczej wykluczony.

– Marek ma połamane palce i jego przerwa w treningach potrwa od czterech do sześciu tygodni, a to oznacza, że na 99 procent nie zagra w styczniowym czempionacie – mówi selekcjoner reprezentacji Polski Patryk Rombel w wypowiedzi dla TVP SPORT.

Marek Szpera miał rywalizować o miejsce w zespole z Michałem Szybą, Rafałem Przybylskim i Maciejem Majdzińskim, a w razie konieczności stanowić też wsparcie dla Arkadiusza Moryty na prawym skrzydle.

  1. Lechia Gdańsk nie płaci piłkarzom. Będzie strajk?
  2. Były reprezentant Polski o sędziach: nie patrzmy na tych idiotów!
  3. Poznaliśmy rywali Polaków przed EURO 2020. Będzie trudno!
  4. Gdzie Polacy będą zgrupowani w trakcie EURO 2020? Znamy lokalizację
  5. Grzegorz Lato o „11” 100-lecia PZPN: sporo osób było rozczarowanych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here