Czy Fame MMA 6 odbędzie się w najbliższą sobotę. Taki jest plan organizatorów gali, ale w międzyczasie pojawiło się sporo znaków zapytania. Swoje zdanie wyraziła policja, a jeden z serwisów internetowych skontaktował się nawet z Ministerstwem Sportu.

Fame MMA 6 pierwotnie miało odbyć się w Częstochowie. W związku z nowymi przepisami odnośnie do pandemii koronawirusa, przedstawiciele organizacji postanowili zrezygnować z udziału publiczności, a samą galę przeniesiono do studia telewizyjnego.

Zdaniem użytkowników Twittera, takie zachowania są niedopuszczalne w odniesieniu do obowiązujących przepisów.

– Powiedzmy sobie szczerze, jest źle, a najgorsze przecież dopiero przed nami. Jeżeli organizacja FAME MMA, w pogoni za krótkoterminowym zyskiem, nie odwoła nadchodzącego wydarzenia to, w dłuższym okresie, wizerunkowo bardzo dużo straci – czytamy na Twitterze.

Organizatorzy gali nie mają jednak zamiaru rezygnować. Sprzedaż pay-per-view wciąż trwa i nie wydaje się, by miała zostać nagle przerwana. To wszystko sprawia z kolei, że planowana na sobotę gala Fame MMA 6 powinna odbyć się zgodnie z planem.

Fame MMA 6 odbędzie się w sobotę? Jest reakcja policji

– Naczelnik sztabu poinformował mnie, że gala ma mieć charakter programu telewizyjnego i wówczas będzie zgodna z rozporządzeniem, bo programy telewizyjne są normalnie nagrywane – mówi portalowi WP Sportowe Fakty Marta Kaczyńska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

To właśnie w Częstochowie w pierwotnych planach miała odbyć się gala. Tam jednak nie będzie można jej zorganizować, dlatego całe wydarzenie przenosi się do studia telewizyjnego.

– Jeżeli jest to impreza o charakterze zarobkowym, a nie stricte sportowa, to według rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca może się ona normalnie odbyć. Natomiast gdyby to była impreza sportowa, to wówczas jest to złamanie tego rozporządzenia – tłumaczy Kaczyńska.

Jeśli sobotnia gala Fame dojdzie do skutku, z pewnością będzie to sytuacja bez precedensu. Jak prezentują się zawody od strony sportowej? Na karcie walk zobaczymy między innymi Wojtka Golę w pojedynku z Rafonixem.

Do oktagonu wejdą także Alan Kwieciński i Arkadiusz Tańcula. Nie zabraknie pojedynku pań, Marta Linkiewicz skrzyżuje rękawice z Zusje. Ciekawie zapowiada się również starcie Marcina Najmana z Piotrem „Bestią” Piechowiakiem.

Gala dostępna jest jedynie w systemie PPV. Dostęp można kupić TUTAJ.

1 KOMENTARZ

  1. Gala przeniosła się do Katowic do MCK, już widać jak podjechały ciężarówki ze sprzętem i trwają montaże.. wczoraj spacerowałem i zuważylem samochody firm, które realizują gale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here