Przed klubem FC Barcelona trudne czasy. Wobec pandemii koronawirusa oraz kryzysu finansowego, działacze Blaugrany muszą podjąć stanowcze kroki. Jak donosi hiszpańska prasa, szeregi klubu może opuścić aż ośmiu zawodników.

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa właściciele klubu z Katalonii szukają oszczędności, gdzie tylko mogą. Wedle szacunków w dobie trwającego kryzysu Barcelona straciła już około 60 milionów euro.

Przed kilkoma dniami Krzysztof Stanowski w programie „Stanowisko” wyliczył, że do końca sezonu Blaugrana może stracić w optymistycznej wersji blisko 120 milionów euro.

Jednym z pomysłów na zbilansowanie strat są transfery. Wedle doniesień hiszpańskiego magazynu „Sport”, w najbliższym okienku szeregi FC Barcelony mieliby opuścić:, Philippe Coutinho, Samuel Umtiti, Ivan Rakitić, Arturo Vidal, Neto, Carles Alena, Martin Braithwaite oraz Antoine Griezmann.

Ten ostatni łączony jest coraz śmielej z Manchesterem United. Należy zauważyć, że nie po raz pierwszy „Czerwone Diabły” miałyby zakusy na Griezmana. Przed kilkoma laty podejmowano próby sprowadzenia Francuza na Old Trafford, ale jego ówczesny klub, Atletico Madryt miał zakaz transferowy.

FC Barcelona tnie koszty

Działacze Blaugrany nie tylko w transferach poszukują możliwości na poprawę sytuacji. Jak informuje hiszpańskie „Mundo Deportivo” przedstawiciele FC Barcelony zaproponowali znaczące obniżenie wynagrodzeń swoim zawodnikom.

Warto nadmienić, że ta sytuacja dotyczy nie tylko piłkarskiej reprezentacji z Camp Nou, ale także przedstawicieli innych dyscyplin występujących w FC Barcelonie. Wedle prasowych doniesień obniżka wynagrodzeń oscylowałaby wokół 70%.

– Klub i zawodnicy doszli do wstępnego porozumienia, ale na razie nic nie zostało podpisane. Do ustalenia pozostało jeszcze sporo szczegółów, ale klub i zawodnicy rozumieją sytuację, w jakiej znalazł się światowy futbol – czytamy w katalońskim „Sporcie”.

Przypomnijmy, rozgrywki Primera Division zostały zawieszone po 27 kolejkach. Na ten moment, nie ma informacji dotyczącej daty wznowienia ligi. W hiszpańskich mediach za nieoficjalną datę wznowienia rozgrywek uznaje się termin 10 maja. Prowadzący w tabeli piłkarze FC Barcelony do treningów mają wrócić 27 kwietnia.

  1. To ostatni gol w światowej piłce? Taki piękny, padł wczoraj [WIDEO]
  2. Marcin Najman nikogo się nie boi. Wyzywa kolejnych rywali
  3. Liverpool. Wyciekła koszulka na nowy sezon. Szok, kibice protestują!
  4. Igrzyska Olimpijskie. Historia się powtarza. Gdzie miały odbyć się w 1940?
  5. Marc-Andre ter Stegen zmieni profesje? Sprawdza się w nowej roli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here