W sensacyjnych słowach odnośnie kariery Kuby Błaszczykowskiego wypowiedział się Grzegorz Lato. Były prezes PZPN, a także legenda polskiej reprezentacji stwierdziła, że Błaszczykowski powinien zakończyć reprezentacyjną przygodę!

Słowa padły w wywiadzie udzielonym portalowi „Sportowe Fakty”. Grzegorz Lato stwierdził, że osobiście nic nie ma do Błaszczykowskiego, ale głos rozsądku powinien mu nakazać zakończenie kariery. Lato w wywiadzie nie stronił też od sympatii Brzęczka do gracza Wisły Kraków, który prywatnie jest jego wujkiem.

POPULARNE TERAZ: TRANSFER KAMILA GROSICKIEGO?

Błaszczykowski jest już trochę za stary, ile on ma w ogóle lat, 36? – takich słów użył Lato w wywiadzie dla „SF”. Legenda polskiej piłki posunęła się jeszcze dalej. I jest ciągle kontuzjowany… Mi to się podoba postawa Łukasza Piszczka. Doszedł do pewnego pułapu, stwierdził, że ma swoje lata i podjął męską i słuszną decyzję o rezygnacji z występów w kadrze narodowej. Zdawał sobie sprawę, że mecze w klubie i reprezentacji to dla niego za duże obciążenie. Ja do Kuby nic nie mam, jak go wujek powołuje, to niech robi to dalej – wydaje się, że Lato mógł użyć nieco bardziej dyplomatycznych słów.

Na pytanie dziennikarza „Sportowych Faktów”, czy to sugestia, by gracz Wisły Kraków zakończył reprezentacyjną karierę, Lato odparł: Ja też stanąłem kiedyś przed takim wyborem. Miałem 32 lata, ale musiałem podziękować, bo to już było nie to. Zwolniłem miejsce młodszym zawodnikom, podjąłem męską decyzję. Może i Kuba jest dobry na zmianę, nie wiem. Nie chcę się wtrącać, to decyzja trenera, nie moja.

Z pewnością wywiad będzie szeroko komentowany w mediach, jak i wśród kibiców reprezentacji Polski. A Wy jak myślicie, czy nadszedł czas na Kubę w kadrze?
Lato skrytykował Błaszczykowskiego, a dzień wcześniej Jan Tomaszewski niezbyt przychylnie wypowiedział się odnośnie Krzysztofa Piątka. Artykuł na ten temat znajdziecie w naszym serwisie tutaj.

źródło: sportowefakty.wp.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here