Jakub Błaszczykowski to prawdziwa legenda polskiej piłki. Co do tego nikt nie może mieć wątpliwości, bo w naszym kraju zna go niemal każdy. Jego sława i szacunek do niego wybiega jednak również poza nasz kraj. Szczególnie popularny jest w Niemczech, gdzie spędził swoje najlepsze lata.

Szczególnie cieszy, że cały czas pamiętają o nim w Borussii Dortmund. To klub, do którego trafił w 2007 roku z Wisły Kraków i spędził tam łącznie 8 lat, odchodząc w 2015 roku najpierw do włoskiej Fiorentiny, a rok później do VFL Wolfsburg.

W Dortmundzie nie gra więc już od prawie pięciu lat, ale w klubie wcale o nim nie zapomnieli. W tamtym roku wspominali go, gdy zdecydował się na grę dla Wisły Kraków za darmo. Teraz również o nim przypominają, ale już z czysto sportowych względów.

Chodzi o niedzielny mecz polskiej ekstraklasy. Wisła Kraków pokonała w nim 2:0 Koronę Kielce. Najpierw, w pierwszej połowie gola zdobył Buksa. Była to bramka zdobyta z bliskiej odległości, ale po ładnej akcji zespołowej. Za to, co w drugiej połowie zrobił Jakub Błaszczykowski, trudno w ogóle opisać. To po prostu trzeba zobaczyć!

„Rzeczy, które uwielbiamy oglądać: Kuba strzelił bramkę z rzutu wolnego w swoim domowym klubie w Polsce” – napisano po angielsku na twitterowym koncie Borussii Dortmund.

„Wieczna legenda” – dodano już w języku polskim i zamieszczono wideo z piękną bramką Jakuba Błaszczykowskiego. Takie rzeczy lubimy!

1. Tomasz Hajto rozjechany przez eksperta. Jego mina mówi wszystko!
  2. VAR w Anglii to pośmiewisko! Zobaczcie, czego nie zauważyli sędziowie!