Jan Tomaszewski nigdy nie należał do osób, które w sposób delikatny przedstawiały swoje zdanie i poglądy. Częściej stawiał na bezpośredniość i konkrety. Tym razem były reprezentacyjny golkiper wziął na celownik między innymi właścicieli PKO Ekstraklasy

W wywiadzie udzielonym „Sportowym Faktom WP” Jan Tomaszewski odniósł się zarówno do wątpliwej organizacji Igrzysk Olimpijskich, jak i do możliwości dokończenia sezonu tegorocznej Ekstraklasy. Wszystko w związku z rozprzestrzeniającym się na całym świecie koronawirusem.

– Drużyna Zbigniewa Bońka do spółki z Ekstraklasą powinny zakończyć rozgrywki już teraz. Chyba lepiej rozmawiać przy zielonym stoliku niż przy trumnach – apelował na stronach „Sportowych Faktów WP” Jan Tomaszewski.

Rozmowa z byłym reprezentacyjnym bramkarzem była pokłosiem pomysłu, który zasugerował właściciel ekstraklasowego beniaminka, Rakowa Częstochowa, Michał Świerczewski. Zdaniem Świerczewskiego należałoby wziąć pod uwagę rozegranie pozostałych 11 kolejek na kilku stadionach. Miałoby się to odbyć bez udziału kibiców, po uprzednim przebadaniu, zarówno piłkarzy, jak i osób, które byłyby współodpowiedzialne za organizację meczów.

Jan Tomaszewski: Dopóki nie będzie szczepionki, nie pójdę na żaden stadion

Takie rozwiązanie kategorycznie torpeduje Tomaszewski, tłumacząc, że wszyscy, którzy proklamują takie idee nie ponoszą odpowiedzialności za ludzkie życie

– Chciałbym, żeby ci wszyscy, którzy tak mówią, wzięli odpowiedzialność choć za jednego człowieka, który zachoruje na stadionie – mówi w rozmowie ze „Sportowymi Faktami WP” Jan Tomaszewski.

„Człowiek, który zatrzymał Anglię” zapowiedział także, że w przypadku nieodnalezienia antidotum przeciw koronawirusowi, nie zobaczymy go na trybunach piłkarskich aren

– Dopóki nie będzie szczepionki, dopóty nie pójdę na żaden stadion – odważnie deklaruje Tomaszewski.

Przypomnijmy, rozgrywki PKO BP Ekstraklasy pierwotnie zostały zawieszone do końca marca. W związku z pandemią koronawirusa przerwa została przedłużona do 26 kwietnia. Obostrzenie dotyczy zarówno najwyższej klasy rozgrywkowej, jak i lig niższych. Przed zawieszeniem liderem PKO BP Ekstraklasy była Legia Warszawa.

  1. Lewandowski i Piątek zostaną skoszarowani? Szalony pomysł Bundesligi!
  2. Fame MMA płaci aż tyle? Zawodnik ujawnił szokujące dane
  3. Liverpool. Wyciekła koszulka na nowy sezon. Szok, kibice protestują!
  4. Igrzyska Olimpijskie. Historia się powtarza. Gdzie miały odbyć się w 1940?
  5. Premier League. Piękny gest wielkiego klubu! Hotel na walkę z wirusem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here