Dawid Janczyk znalazł niedawno nowy klub – od teraz jest zawodnikiem MKS-u Ciechanów. To drużyna występująca w klasie okręgowej, czyli na na szóstym poziomie rozgrywkowym. Okazuje się jednak, że wcześniej kontaktował się z innymi klubami. Robił to za pośrednictwem facebooka.

– Na piłkarski weekend informacja oficjalna. Dawid Janczyk rundę wiosenną sezonu 2019/2020 rozegra w Ciechanowie. Serdecznie witamy na pokładzie MKS Ciechanów. Razem walczymy o lepsze – poinformował klub z Mazowsza.

Janczyk trenował już z MKS-em i zagrał w sparingu z Nadnarwianką Pułtusk. W spotkaniu kontrolnym wpisał się na listę strzelców.

Jego historia, to smutny przykład zmarnowanego talentu. Wychowanek Sandecji Nowy Sącz swój wielki moment miał w 2007 roku. Po świetnym występie na mistrzostwach świata U-20, został sprzedany za kilka milionów euro z Legii Warszawa do CSKA Moskwa. Dlatego wszyscy wróżyli mu wielką karierę.

W Rosji zaczął się jednak jego dramat. Zaczął grać coraz mniej, a niepowodzenia topił w alkoholu. Od wielu lat leczy się z uzależnienia, o czym szczerze opowiedział w książce „Moja spowiedź”.

Dawid Janczyk pisał do klubu

Mimo wszystko wciąż próbuje wrócić do gry w piłkę nożną. Trafił do Ciechanowa, ale wcześniej próbował załapać się nieco wyżej. Kontaktował się m.in. z Polonią Warszawa i Wisłoką Dębica. Z tym drugim, jednym z najstarszych polskich klubów (Wisłoka powstała w 1908 roku) kontaktował się za pomocą facebooka. Klub z Dębicy występuje w trzeciej lidze.

– Wiadomość przyszła w wiadomości prywatnej przez facebooka, ale wygląda na to, że to jego prawdziwe konto – potwierdza prezes Wisłoki, Radosław Garlewski. – Na początku myśleliśmy, że to żart i nie odpisaliśmy, ale upomniał się jeszcze raz – powiedział dla portalu GOL24.

Janczyk otrzymał wiadomość, że kadra Wisłoki jest zamknięta.

  1. Robert Lewandowski wreszcie wyznał prawdę. Czekał z tym 8 lat
  2. VAR w Anglii to pośmiewisko! Zobaczcie, czego nie zauważyli sędziowie!
  3. Łukasz Piszczek usłyszał złe wieści. Borussia wciąż nie podjęła decyzji
  4. Krzysztof Piątek został oszukany przez Herthę? Poważne zarzuty!
  5. Już nie tylko Łukasz Piszczek. Kolejne polskie gwiazdy w Borussii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here