Jürgen Klopp krytykuje Szymona Marciniaka. Praca polskiego sędziego nie spodobała się trenerowi Liverpoolu. Jego drużyna przegrała z Atletico Madryt w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów 0:1. Spotkanie sędziował Marciniak.

Jürgen Klopp swoje uwagi Polakowi przekazał tuż po zakończeniu gry. Kamery wychwyciły, jak dyskutował z Marciniakiem. O pracy sędziego, choć w zaowalowany sposób, wypowiedział się również na konferencji prasowej.

Niemiecki szkoleniowiec nie przebierał w słowach, gdy krytykował piłkarzy Atletico. Jego zdaniem zbyt często faulowali i starali się nieprzepisowo zatrzymywać jego zawodników.

– Gdy mecz przebiega w takiej atmosferze, trzeba jako sędzia pokazać swoją siłę. A ja nie jestem pewien, czy była choć jedna żółta kartka dla rywali. To jest po prostu śmieszne. Już w pierwszej połowie trzech moich piłkarzy leżało na murawie – mówił później Klopp. W ten sposób dał do zrozumienia, że nie podobała mu się praca sędziego Marciniaka.

Także dlatego postanowił po pierwszej połowie ściągnąć z murawy Mane. Senegalczyk wcześniej ukarany został żółtą kartką.

Obawiałem się, że rywale będą się przewracali, gdy tylko Sadio weźmie głębszy oddech. Robili wszystko, aby wyleciał z boiska. On był ich celem. Nie chciałem ryzykować.