Kacper Przybyłko rozgrywa sezon życia w Stanach Zjednoczonych. Polski napastnik zdobył już dwunastego gola w tym sezonie MLS. W klasyfikacji strzelców goni wielkie gwiazdy światowego futbolu. Dlatego media mówią już o wielkiej formie naszego zawodnika.

Philadelphia Union pokonała u siebie DC United 3:1 w sobotnim meczu amerykańskiej Major League Soccer. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Kacper Przybyłko, dla którego było to dwunaste trafienie w tym sezonie. Dlatego już jakiś czas temu okrzyknięty został gwiazdą MLS.

Oprócz tego Polak zanotował dwie asysty. Przybyłko otworzył wynik już w piątej minucie spotkania. Wykorzystał dośrodkowanie z lewego skrzydła i strzałem lewą nogą z kilku metrów nie dał żadnych szans bramkarzowi.

Robert Lewandowski dał prawdziwe show! Niemcy są nim zachwyceni

Minął nieco ponad kwadrans gry i było 2:0. Brenden Aaronson, po świetnym podaniu Przybyłki, stanął „oko w oko” z golkiperem i płaskim uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. Miejscowi trzeci raz trafili jeszcze w pierwszej połowie po indywidualnej akcji w polu karnym Ilsinho, kiedy piłkę dograł mu Przybyłko.

Goście zdołali odpowiedzieć po przerwie jednym trafieniem. Honorowego gola strzelił dla nich Luciano Acosta. Po tym zwycięstwie drużyna ze Pensylwanii zajmuje drugie miejsce w Konferencji Wschodniej ze zdobytymi 48 punktami.

Kacper Przybyłko gwiazdą MLS

Zespół Przybyłki walczy o zwycięstwo w konferencji wschodniej MLS. Dlatego zajmuje w niej drugie miejsce, ale ma tyle samo punktów co liderująca Atlanta United. Z kolei D.C. United sklasyfikowane jest na piątej pozycji w tej konferencji.

Co wyprawia Michał Probierz?

Przybyłko w przeszłości był piłkarzem niemieckich klubów – Arminii Bielefeld, 1 FC Koeln, Greuther Fürth i 1 FC Kaiserslautern. Zagrał też 11 razy w reprezentacji Polski U-21 (zdobył dla niej sześć goli).

Fantastyczny gol Polaka można obejrzeć poniżej. Dlatego warto poświęcić kilka chwil. Bramka jest naprawdę ładna.