Bundesliga ma być pierwszą dużą ligą w Europie, która wróci do gry w czasie pandemii koronawirusa. Nie ma jednak jednej sztywnej daty powrotu. Za naszą zachodnią wciąż trwają na ten temat rozmowy. Tymczasem wszystkie kluby już trenują, oczywiście w małych grupach.

Pandemia koronawirusa zatrzymała niemal wszystkie rozgrywki piłkarskie w Europie. Gra trwa jedynie na Białorusi, ale tam już pojawiają się głosy, że ligę należy przerwać. Z rozgrywkami wstrzymali się także liberalni w swoim postępowaniu Szwedzi.

Tymczasem we Francji termin na wznowienie ligi wyznaczono na połowę czerwca. Z kolei we Włoszech, Hiszpanii oraz Anglii nawet przybliżony termin nie jest znany. To sprawia z kolei, że powoli oczy kibiców z całej Europy zdają się kierować właśnie na naszych zachodnich sąsiadów.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Bundesliga wróci do gry 9 maja – taki komunikat już od dobrych kilku dni znają niemal wszyscy kibice piłkarscy. To rozgrywki w Niemczech mają ruszyć najszybciej z tzw. lig TOP 5.

Wszystko jednak wskazuje na to, że ten termin może nie zostać dotrzymany. Za naszą zachodnią granicą cały czas trwają bowiem dyskusje.

Według dziennika „Bild” niemiecka Bundesliga wciąż nie ma ostatecznego terminu powrotu. Pierwotna data, czyli 9 maja, może nie zostać dotrzymana, dlatego przygotowano rezerwowe rozwiązanie. Innym terminem branym pod uwagę jest też 16 maja. Decyzję poznamy najprawdopodobniej w czwartek (23 kwietnia) po spotkaniu władz DFL.

W Bundeslidze gra pięciu reprezentantów Polski: obert Lewandowski (Bayern Monachium), Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Krzysztof Piątek (Hertha Berlin), Rafał Gikiewicz (Union Berlin), Dawid Kownacki (Fortuna Dusseldorf).

  1. Zbigniew Boniek otwarcie straszy kluby? Ogromne konsekwencje!
  2. Andrzej Gołota mógł wygrać wielką walkę. Mike Tyson wyznał prawdę
  3. Paul Pogba zdradził tajemnicę sprzed wielu lat. Wszystko przez Fergusona!
  4. Decyzja rządu pokrzyżuje plany dokończenia ligi? Sezon zakończony?!
  5. Sportowe historie: Sven Hannawald. Najwyższa cena historycznego sukcesu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here