Koronawirus. Kolejne rozgrywki musiały zostać zakończone przez rozprzestrzeniającą się pandemię. Tym samym poznaliśmy już mistrzów Polski. PGNiG Superliga kobiet i mężczyzn definitywnie zakończyła rozgrywki w sezonie 2019/2020.

Koronawirus. Taka informacja krążyła po mediach już od kilku dni. Również my pisaliśmy o tym na łamach naszego portalu portalu. To wszystko zostało dziś potwierdzone oficjalnym komunikatem PGNiG Superligi.

– Zdrowie jest na pierwszym miejscu, dlatego w trosce o zawodniczki, zawodników, kibiców, przedstawicieli mediów, a także wszystkich, którzy pracują przy organizacji meczów, decydujemy o zakończeniu rozgrywek. Zdajemy sobie sprawę, że wznowienie rywalizacji w tym sezonie byłoby niezwykle skomplikowane, a wręcz niemożliwe – mówi Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

– Obecnie drużyny nie trenują i nie wiadomo, kiedy mogłyby wrócić do treningów. A muszą mieć odpowiednio dużo czasu na przygotowanie się do rozegrania meczów w ostatniej fazie sezonu. To dla nas trudna decyzja, ale uważamy, że najlepsza. Wierzymy, że w przyszłym sezonie wszyscy wrócimy na boisko silniejsi. – dodał.

PGNiG Superliga kończy sezon. Wszystko przez Koronawirus

Koronawirus. Na podstawie dotychczas rozegranych spotkań, Komisarz PGNiG Superligi ustalił klasyfikację końcową rozgrywek sezonu 2019/2020 zgodnie z uzyskanymi przez kluby punktami, a w przypadku równej liczby punktów między dwoma zespołami, na podstawie bilansu bramek we wszystkich meczach.

– W ubiegłym tygodniu trwały konsultacje z prezesem i mogłem spodziewać się takiej informacji – mówi nam prezes SPR Stali Mielec Roman Kowalik. Jego drużyna na koniec sezonu zajęła 13.miejsce.

– Szykowaliśmy się na walkę o utrzymanie w Rundzie Spadkowej. Myśleliśmy też o ewentualnych wzmocnieniach, a jeden potencjalny nowy zawodnik nawet już z nami trenował – zdradza Kowalik.

– Jeśli liga by wróciła, to gralibyśmy o każde zwycięstwo. Liga jednak została zakończona i to też rozumiemy, bo przecież zdrowie jest dla nas wszystkich najważniejsze – dodaje.

Tym samym w tym sezonie nie zobaczymy już ekstraklasowej piłki ręcznej. Co dalej? – Na dziś trudno w ogóle coś przewidywać. Ponieważ wiele kwestii trzeba będzie mocno przemyśleć – kończy Roman Kowalik.

Mistrzem Polski u mężczyzn zostało PGE Vive Kielce, a wśród kobiet złote medale na szyje założą zawodniczki Perły Lublin.

  1. Jan Tomaszewski nie przebiera w słowach. Ostry komunikat do Ekstraklasy
  2. Marcin Najman nikogo się nie boi. Wyzywa kolejnych rywali
  3. Liverpool. Wyciekła koszulka na nowy sezon. Szok, kibice protestują!
  4. Igrzyska Olimpijskie. Historia się powtarza. Gdzie miały odbyć się w 1940?
  5. Marc-Andre ter Stegen zmieni profesje? Sprawdza się w nowej roli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here