Koronawirus sparaliżował kolejną polską ligę. Tym razem jednak nie zdecydowano się na wyłonienie zwycięzców ligi, mistrzów Polski. Taką decyzję podjęto dzisiaj. Mistrza Polski nie ma, ale co warto zaznaczyć – spadek z ligi będzie.

W PlusLidze siatkarzy nie wyłoniono mistrza Polski. Z kolei w lidze kobiet mistrzostwo przyznano, a mistrzyniami zostały siatkarki Chemika Police. Srebro dla drużyny Developresu Rzeszów.

W przypadku pań zadecydował fakt, że rozegrano cały sezon zasadniczy, czego nie udało się zrobić u panów. Dlatego mistrzynie poznaliśmy, a mistrzów nie mamy.

Koronawirus. Przedwczesne zakończenie ligi nie oznacza jednak, że żaden zespół nie zostanie relegowany o klasę rozgrywkową niżej. U kobiet w przyszłym sezonie nie zobaczymy Wisły Warszawa, a u mężczyzn nie zagra już BKS Visła Bydgoszcz.

Koronawirus. PlusLiga bez mistrza Polski

Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji mężczyzn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Verva Warszawa i Skra Bełchatów – otrzymają prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów sezonu 2020/2021.

Z kolei u pań Chemik i Developres będą reprezentować nasz kraj w Lidze Mistrzyń sezonu 2020/2021. To ostateczne decyzje.

– To były dla nas bardzo trudne decyzje – mówi Paweł Zagumny, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki SA. – Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Dlatego mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem.

W tym momencie dziękuję naszym wszystkim sponsorom oraz partnerom za okazywane nam zrozumienie i wsparcie, graczom i klubom za bardzo emocjonujący sezon. Liczę, że wkrótce wszyscy w zdrowiu spotkamy się w naszych halach, w walce o medale i przy wsparciu najlepszych kibiców świata – dodaje.

Tym samym siatkówki w wydaniu ligowym w tym sezonie już nie zobaczymy.

  1. To ostatni gol w światowej piłce? Taki piękny, padł wczoraj [WIDEO]
  2. Marcin Najman wskazał swojego kandydata na prezydenta. Nie uwierzysz!
  3. Liverpool. Wyciekła koszulka na nowy sezon. Szok, kibice protestują!
  4. Igrzyska Olimpijskie. Historia się powtarza. Gdzie miały odbyć się w 1940?
  5. Marc-Andre ter Stegen zmieni profesje? Sprawdza się w nowej roli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here