Krzysztof Piątek już wkrótce może mieć nowego trenera. Hertha Berlin, mimo panującej pandemii koronawirusa, rozgląda się za następcą Alexandra Nouriego. Niemcy nie mają bowiem wątpliwości, że jego kadencja w stolicy będzie jedynie tymczasowa.

W styczniu byliśmy świadkami jednej z najdłuższych sag transferowych zimowego okienka. Krzysztof Piątek, jeszcze rok temu noszony w Mediolanie na rękach i witany, jak zbawiciel, pod koniec stycznia został oddany bez żalu. Co więcej, w Milanie słychać było ulgę, że polskiego napastnika udało się sprzedać za dobre pieniądze.

Nowy klub Piątka, Hertha Berlin miała mocarstwowe plany. Nowy, bogaty właściciel, wielkie pieniądze na transfery i trener, który w Niemczech wciąż jest dobrze kojarzony ze względy na brązowy medal mistrzostw świata w 2006 roku. W tej układance wszystko miało mieć ręce i nogi.

Wystarczyło jednak kilka tygodni, a na myśl o tych planach można się jedynie gorzko uśmiechać. Klinsmann już dawno odszedł z Berlina, a jego następca Alexander Nouri notuje tak samo kiepskie wyniki.

Krzysztof Piątek. Kto nowym trenerem Herthy?

Nie ma się więc co dziwić, że już wkrótce Nouri będzie musiał ustąpić ze stanowiska. Według niemieckich mediów, rozmowy z nowym trenerem już trwają.

Taką informację przekazał dyrektor sportowy Herthy Michael Preetz w podcaście „Phrasenmaher” prowadzonym przez dziennikarza „Bilda” Kaia Traemanna.

– Naszym celem jest zakończyć ten sezon w obecnym kształcie. Następnie, czyli od 1 lipca, podpisać kontrakt z nowym trenerem – powiedział Preetz.

Niemieckie media wskazują, że jest dwóch kandydatów do zastąpienia Nouriego: Niko Kovac albo Bruno Labbadia. Obaj trenerzy obecnie pozostają bez pracy.

Sam Krzysztof Piątek nie ma dobrego wejścia w Hercie. Kupiony za 27 mln euro zawodnik gola z akcji zdobył bowiem jedynie w meczu Pucharu Niemiec.

  1. Sportowe historie: Sven Hannawald. Najwyższa cena historycznego sukcesu
  2. Krzysztof Stanowski ujawnił zarobki w Ekstraklasie. Zniewalające kwoty!
  3. Wojciech Szczęsny dostał prezent od Ronaldo. Jaki? Nie zgadniesz!
  4. Kobe Bryant. Gdzie jest jego grób? Media z USA są w wielkim szoku
  5. Sportowe historie: Najsłynniejsza konferencja prasowa w historii sportu. „Mam HIV”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here