Klub ze stolicy Niemiec na czele z polskim napastnikiem nie może zaliczyć bieżącego sezonu do udanych. Krzysztof Piątek zaciął swoje pistolety, a Hertha Berlin przygotowuje się do kolosalnych zmian. Na początek nowy trener.

Wielki projekt, mocarstwowe plany i na ten moment wszystko na nic. Po tym jak w atmosferze skandalu Herthę Berlin opuścił były szkoleniowiec reprezentacji Stanów Zjednoczonych Jurgen Klinsmann, do roli trenera przymierzano wielu. Jak donoszą niemieckie „Kicker” oraz „Bild” po wznowieniu rozgrywek Krzysztof Piątek będzie trenował pod okiem Bruno Labbadii.

Dotychczasowym szkoleniowcem berlińczyków był Aleksander Nouri, nominalnie zastępca Jurgena Klinsmanna. Decyzja władz Herthy Berlin jest o tyle zaskakująca, że planowano, aby Nouri doprowadził drużynę, w której występuje Krzysztof Piątek do końca sezonu.

Jak donosi „Kicker” przerwa spowodowana koronawirusem sprawiła, że władze zdecydowały się wdrożyć inny wariant. Co ciekawe, Bruno Labbadia od ponad 15 miesięcy pozostawał bez pracy. Wcześniej trenował między innymi VFL Wolfsburg, czy VFB Stuttgart. Umowa, jaką zwiąże się z Herthą Berlin ma być zawarta do czerwca 2022 roku.

Bruno Labbadia
Bruno Labbadia

Należy zaznaczyć, że Labbadia nie był faworytem kibiców Herthy. Kilka dni temu w ankiecie jednego z portali internetowych wskazali na Niko Kovaca, jako na wymarzonego trenera.

Krzysztof Piątek sumiennie trenuje

Nie tak dawno Krzysztof Piątek prezentował, w jaki sposób przygotowuje się do nadchodzącego wznowienia rozgrywek.

Oprócz samego treningu „El Pistolero” nie zapomina jednak o dobrej rozrywce. Oby nadchodzące zmiany spowodowały u niego znaczącą zwyżkę formy.

Krzysztof Piątek w bieżącym sezonie rozczarowuje. Po sprzedaży z AC Milan klub z serca Niemiec miał być dla polskiego piłkarza miejscem odbudowy. Niestety, spotkania Herty Berlin przyprawiały o jeszcze większe zgrzytanie zębów, a wydawało się, że brzydziej dla oka niż Milan grać się nie da.

Efekty są takie, że Piątek na swoim koncie ma raptem jedną bramkę w lidze, a sama Hertha Berlin okupuje drugą część tabeli niemieckiej Bundesligi. Po 26 kolejkach berlińczycy zajmują 13 miejsce, a od strefy spadkowej, „Starą Damę” dzieli jedynie 6 oczek.

  1. Marta Linkiewicz poznała rywalkę na Fame MMA 7? Sieć huczy od plotek!
  2. Bartosz Bereszyński kontra koronawirus! Przełomowe wiadomości!
  3. Patrycja Zahorska. Piękna zawodniczka MMA pokazuje jak spędza ten trudny czas
  4. Jesienią piłkarze z polskiej ligi ustawili mecz? Dziś wszystko wiemy!
  5. Sportowe historie: Sven Hannawald. Najwyższa cena historycznego sukcesu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here