Krzysztof Piątek wraz ze swoim klubem przygotowuje się do wznowienia sezonu. Bundesliga wróci najszybciej w Europie i nasz napastnik liczy, że w końcu zacznie się dla niego lepszy czas. Teraz okazuje się jednak, że w styczniu Hertha Belin nie była dla niego jedyną opcją. O potencjalny transfer pytały legendarne kluby.

Krzysztof Piątek do ligowego grania wróci już pod wodzą nowego trenera. Bruno Labbadia objął zespół miesiąc temu w trakcie przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Choć Piątek jest zawodnikiem Herthy dopiero od końca stycznia, to jest to dla niego już trzeci trener w tym klubie.

Mogło być jednak zupełnie inaczej. Niewiele bowiem brakowało, by nasz napastnik w zimie zdecydował się na transfer do innego klubu. Co więc przekonało go do transferu właśnie do Niemiec. W ostatnim wywiadzie dla Canal+Sport Piątek przyznał, że magnesem, który przyciągnął go do Berlina był Jürgen Klinsmann.

– Rozmawiał ze mną długo przed podpisaniem transferu. Powiedział, że praca z nim pozwoli mi się odbudować i wejść na taki poziom, na którym są obecnie najlepsi napastnicy na świecie. Wiedziałem, że może mi w tym pomóc, ale życie potoczyło się tak, że minęła chwila i już go w klubie nie było. Po jego odejściu straciliśmy na pewności siebie – zdradził Piątek.

Krzysztof Piątek mógł trafić do Anglii?

Oczywiście dziś trudno dywagować nad tym, co by było, gdyby w styczniu zdecydował się na transfer do innego klubu. Trzeba jednak przyznać, że nazwy zainteresowanych klubów robią wrażenie. Wszystko zdradził dziennikarz Tomasz Ćwiąkała.

Według jego informacji, o Piątka zimą pytało kilka klubów z Premier League oraz z La Ligi. – Pytali o niego przedstawiciele Crystal Palace, West Hamu, Tottenhamu. To są sprawdzone informacje – podkreślił Ćwiąkała. Dodał również, że ewentualny transfer Polaka mogły sondować: Sevilla oraz Atletico Madryt.

Niemiecka Bundesliga wróci do gry 9 lub 16 maja. Władze ligi robią wszystko, by piłkarze na stadionach pojawili się już w tym pierwszym terminie.

  1. Kto doniósł na Wojciecha Szczęsnego? „Mogła to być tylko jedna osoba”
  2. John Terry wreszcie wyznał prawdę. Czekał z tym długich 20 lat
  3. Marcin Najman złamał zalecenia?! Upomina go nawet Zbigniew Boniek
  4. Serie A. Spełnia się koszmar kibiców. Tej decyzji nikt nie cofnie
  5. Robert Lewandowski usłyszał szaloną propozycję. Tego chcą Niemcy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here