Lech Poznań już wkrótce ogłosi transfer nowego zawodnika. Wszystko spowodowane jest tym, że zimą z klubu prawdopodobnie odejdzie Jakub Moder. Jego roczne wypożyczenie do Lecha ma zostać skrócone o 6 miesięcy i pomocnik już w styczniu stawi się w swoim nowym zespole – Brighton & Hove Albion.

Nowym piłkarzem Lecha Poznań ma zostać szwedzki pomocnik Jesper Karlström. To jednokrotny reprezentant swojego kraju.

Taką informację podał Bartosz Ignacik, zwykle dobrze poinformowany reporter telewizyjny. Według dziennikarza Canal+ Sport piłkarz „na 99 procent” od stycznia będzie reprezentować barwy Kolejorza. Wszystko spowodowanej jest skróconym wypożyczeniem Jakuba Modera.

Karlström ma 25 lat. Jest defensywnym pomocnikiem, który występuje obecnie w Djurgårdens. Co więcej, jest kapitanem tej drużyny i jednym z ważniejszych ogniw. W tym sezonie wystąpił w jego barwach 29 razy. Strzelił jednego gola i zaliczył dwie asysty.

Lech Poznań wkrótce ogłosi nowy transfer

W zimie natomiast powinien zawitać do Polski. Tak przynajmniej informuje Bartosz Ignacik. Warto dodać, że Lech Poznań już kiedyś sięgał po zawodników z tego klubu. Z Djurgårdens sprowadzeni do Poznania zostali między innymi Kebba Ceesay i Kasper Hamalainen. Szczególnie ten drugi transfer sprawdził się, choć gdy zawodnik opuścił Lecha i związał się z Legią, kibice Kolejorza woleliby wymazać go z pamięci.

Jesper Karlström ma również na swoim koncie występ w narodowej reprezentacji. Piłkarz bowiem w styczniu 2018 roku zaliczył jeden występ w kadrze Szwecji. Urodzony w Sztokholmie zawodnik jest wychowankiem Hammarby.

Lech Poznań na tym transferze na pewno nie poprzestanie. Wzmocnień z pewnością wymaga formacja defensywna, która w niemal każdym meczu popełnia jakiś błąd. Do tego wydłużający się sezon dobitnie pokazuje, że trener Dariusz Żuraw ma do dyspozycji zdecydowanie za krótką ławkę rezerwowych.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Grzegorz Lato trener miał niecodzienne metody. Maciej Stolarczyk wspomina je do dzisiaj

Transfery są konieczne, bo mimo sukcesu w Europie, drużyna bardzo przeciętnie spisuje się w rozgrywkach krajowych. Ostatnio tylko zremisowała z Rakowem Częstochowa i jej strata do prowadzącej Legii Warszawa wynosi już 12 punktów. W najbliższy poniedziałek Lech Poznań zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here