Liga Mistrzów, podobnie jak niemal wszystkie rozgrywki sportowe na świecie, zostały zawieszone. Europejska Federacja Piłki Ręcznej przedstawiła już jednak plan dokończenia rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20. Plan zakłada wznowienie rozgrywek w czerwcu, a zakończenie ich w Kolonii pod koniec sierpnia.

EHF nie zamierza całkowicie odwoływać sezonu w europejskich pucharach. Według najnowszej propozycji uczestnicy, m.in. Ligi Mistrzów, mieliby wznowić rozgrywki w czerwcu, by potem kontynuować je w sierpniu.

Europejska Federacja Piłki Ręcznej podkreśla, że nowy terminarz jest na razie tylko teoretyczny. Prezydent EHF, Michael Wiederer, w oficjalnym komunikacie oświadczył, że bez wątpienia najważniejsze jest zdrowie zawodników i żaden mecz nie zostanie rozegrany, jeśli oznaczałoby to jakiekolwiek ryzyko.

To, czy przedstawione terminy spotkań dojdą do skutku, zależeć będzie od bieżących postanowień rządów poszczególnych państw i rozwoju sytuacji. Dla każdej kolejnej fazy rozgrywek EHF pozostawia sobie termin, w którym może odwołać mecze tej fazy.

Liga Mistrzów – szalony pomysł na dokończenie sezonu

Kibice od razu zaczęli komentować, że propozycja wygląda nieco absurdalnie. Wprawdzie jest uzależniona od sytuacji epidemiologicznej na świecie. Jednak sam pomysł wydaje się szalony – po dwóch miesiącach bez gry uczestnicy europejskich pucharów mają przyszykować formę na czerwcowe spotkania.

Dotyczy to m.in. PGE VIVE Kielce i Orlenu Wisły Płock, którzy mają wtedy rozegrać mecze fazy TOP 16 Ligi Mistrzów z Celje i Telekomem Veszprem.

To jednak nie koniec szalonego pomysłu. Ostateczne rozstrzygnięcia, czyli turniej Final4 miałyby odbyć się dopiero pod koniec sierpnia.

– Ciężko określić, czy nowe terminy są dobre. Sytuacja jest dynamiczna i nie wiemy, jak będzie postępować. Zaproponowane terminy są trochę rozległe, bo 1/8 i 1/4 finału mamy w czerwcu, a ewentualne Final4 pod koniec sierpnia – mówi bramkarz PGE Vive Kielce, Mateusz Kornecki.

– Oczywiście, jesteśmy zawodnikami, więc dostosujemy się. Jednak zdrowie jest najważniejsze i tak naprawdę na chwilę obecną nie widzę możliwości, by mecze mogły odbyć się w czerwcu – dodał.

Alternatywny terminarz rozgrywek Ligi Mistrzów:

1 tydzień czerwca (01-07.06.2020.)

  • mecze fazy Last 16 (1 mecz w środę/czwartek, 2 mecz w sobotę/niedzielę)
    decyzja o odwołaniu meczów może zapaść do 15.04.2020.

4 tydzień czerwca (22-28.06.20202.)

  • Mecze ćwierćfinałowe (1 mecz w środę/czwartek, 2 mecz w sobotę/niedzielę)
    decyzja o odwołaniu meczów może zapaść do 05.06.2020.

Velux EHF Final4: 22-23.08.2020. | Kolonia, Niemcy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here