Liga Mistrzów wciąż czeka na najważniejsze rozstrzygnięcia. Podobnie, jak niemal wszystkie rozgrywki w Europie została zawieszona na czas bliżej nieokreślony. Do tej pory istniał bowiem zapis, że Liga Mistrzów powinna zostać zakończona do 30 czerwca. Dziś dużo się w tej kwestii zmieniło.

Liga Mistrzów została przerwana w połowie rozstrzygnięć w 1/8 finału. Na razie znamy czterech ćwierćfinalistów, ale kolejnych czterech musimy jeszcze poczekać. Dlatego wciąż musimy czekać na informacje.

Przed wybuchem pandemii koronawirusa awans do ćwierćfinałów wywalczyły bowiem: PSG, Atletico Madryt, RB Lipsk oraz Atalanta Bergamo.

Z kolei wciąż nie rozstrzygnięte są pary: Chelsea FC – Bayern Monachium, Olympique Lyon – Juventus FC, FC Barcelona – SSC Napoli, Real Madryt – Manchester City. Te mecze zostały przełożone na bliżej nieokreślony termin. Ponieważ nie udało się ich rozegrać w pierwotnie założonych datach.

Dramatyczny fakt jest jednak taki, że niektóre z meczów 1/8, które zostały rozegrane z kibicami, mogły przyczynić się do rozwoju pandemii. W sprawie meczu Atalanta – Valencia, na którym było ponad 40 tys. osób wniosek trafił toczy się już prokuratorskie śledztwo.

To jednak nie koniec. Dyrektor ds. zdrowia publicznego w Liverpoolu Matthew Ashton przedstawił szokującą sugestię. Powiedział, że do wzrostu zakażeń koronawirusem w tym mieście w znaczącym stopniu przyczynił się mecz Ligi Mistrzów przeciwko Atletico Madryt.

Liga Mistrzów. Ostateczny plan zakończenia rozgrywek

Dlatego w takich warunkach trwają prace nad planem, którego celem będzie dokończenie bieżącego sezonu. W tej sprawie głos zabrał szef UEFA Aleksander Ceferin. Sytuacja bowiem jest bardzo trudna.

Prezydent UEFA w wywiadzie dla niemieckiej stacji ZDF przyzna. „Zwycięzca musi zostać wyłoniony najpóźniej do połowy lata”. – Rozgrywki muszą się skończyć do 3 sierpnia w Lidze Mistrzów oraz w Lidze Europy – wyjawił.

– To jest niezwykła sytuacja. Musimy być elastyczni co do dat i godzin meczów. Ponieważ im pandemia szybciej zwolni, tym wcześniej zaczniemy – stwierdził Słoweniec.

Jego zdaniem, w tej wyjątkowej sytuacji, możliwa jest nawet zmiana systemu rozgrywek. UEFA mocno myśli nad takim rozwiązaniem. – Możemy zagrać w obecnym systemie, albo z jednym meczem na neutralnym terenie. Na teraz są opcje z Final Eight i Final Four – ujawnił.

Wszystko wskazuje również na to, że jeśli do sierpnia nie uda się rozegrać finału Ligi Mistrzów, to cały sezon zostanie anulowany. Dlatego do tego czasu należy zdążyć.

  1. Rafał Gikiewicz i jego szalona kwarantanna. Bramkarz robi furorę
  2. Vital Heynen przekazał szokujące wieści. „To dzieje się naszych oczach”
  3. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera? Wielkie nazwisko!
  4. Kobe Bryant. Gdzie jest jego grób? Media z USA są w wielkim szoku
  5. Sportowe historie: Najsłynniejsza konferencja prasowa w historii sportu. „Mam HIV”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here