Jeszcze trochę i Liverpool będzie można uznać za największego pechowca sezonu. Choć i taki tytuł, nie do końca oddawałby skalę nieszczęścia tego klubu. Przed wybuchem pandemii dzielili i rządzili Premier League, a teraz nie mogą być pewni swojego losu.

Liverpool ostatnie mistrzostwo Anglii zdobył w sezonie 1989/90. Było to więc jeszcze przed erą Premier League. Gdy Liverpool ostatnio rozgrywki wygrywał, było to jeszcze Football League First Division. Angielska ekstraklasa zmieniła nazwę w 1992 roku.

Gdy ostatni raz Liverpool triumfował w Anglii, u nas dogrywano pierwszy sezon po upadku komunizmu w Polsce. Mistrzostwo zdobył Lech Poznań. Z kolei sąsiadami Polski były państwa już nieistniejące – Związek Radziecki czy Czechosłowacja.

Nie ma co ukrywać – cała wieczność. Nie ma się więc co dziwić, że kibice Liverpoolu są bardzo rozczarowali. Czekali trzy dekady na wielką, mistrzowską fetę, a tu nagle wybuchła pandemia koronawirusa. – Gdybyśmy przypieczętowali tytuł na pustym stadionie, bez naszych fanów, byłoby to naprawdę rozczarowujące – mówił Van Dijk, stoper The Reds.

– Nie wierzę, że jest w kraju fan piłki nożnej, który twierdzi, że Liverpool nie zasługuje na mistrzostwo. Są mistrzami już w tym momencie, ponieważ stracili tylko pięć punktów. Kiedyś strzeliłem w szkolnym sezonie ponad 100 goli, a pewnie i wtedy mój zespół zgubił ich więcej – pisze legenda klubu Robbie Fowler w „Sunday Mirror”.

Nie wszyscy jednak podzielają ich zdanie. – Jeśli ligi nie można skończyć, to nie ma mowy o mistrzostwie i spadku. To byłoby trudne dla niektórych klubów – podkreślił legendarny napastnik, Alan Shearer.

Na razie decyzji o definitywnym zakończeniu sezonu. Władze Premier League zapowiadają powrót rozgrywek w maju, bądź na początku czerwca.

  1. Sławomir Peszko ponownie w centrum uwagi. Jest bezrobotny!
  2. Marcin Najman wskazał swojego kandydata na prezydenta. Nie uwierzysz!
  3. Elektryzująca Ewa Brodnicka. Zobacz szokujące zdjęcie pięściarki
  4. Artur Szpilka zakończy karierę? Promotor zszokowany po gali w Łomży
  5. Jakub Rzeźniczak kontrowersyjnie o Lewandowskim. To zaskoczy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here