Marcin Najman wykonał piękny gest. Nie chodzi tu jednak o walkę z koronawirusem, a o pomoc wielkiemu polskiemu sportowcowi, byłemu mistrzowi świata. Zawodnik Fame MMA wykazał się wielkim sercem i zorganizował piękną akcję. Pieniądze pomogą potrzebującemu sportowcowi.

Marcin Najman nie ma dobrego PR-u w środowisku sportowym. Z wieloma sportowcami jest w ostrym konflikcie, wchodząc z nimi w zaczepki słowne, również za pośrednictwem mediów społecznościowych. Najnowszy konflikt, to oczywiście głośna pyskówka z Tomaszem Adamkiem. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Porażki i konflikty to jednak jedno, a działalność dobroczynna to drugie. A tej Najmanowi zdecydowanie nie można odmówić. Ostatnio zaangażował się chociażby w pomoc Tomaszowi Gollobowi.

Marcin Najman pomógł Tomaszowi Gollobowi

Legendarny żużlowiec, wielokrotny mistrz Polski i indywidualny mistrz świata z 2010 roku, kilka lat temu uległ bardzo groźnemu wypadkowi. Porusza się na wózku inwalidzkim, ale wciąż ma szanse na skuteczne leczenie i rehabilitację. Na wszystko potrzebne są jednak środki.

Dlatego pomocną dłoń w stronę Golloba wyciągnął właśnie Marcin Najman. Postanowił wspomóc Tomasza Golloba w jego walce o powrót do sprawności. Zawodnik mieszanych sztuk walki, zorganizował licytację, a dochód z niej przeznaczył na rehabilitację ciężko kontuzjowanego żużlowca.

– Jak zapewne pamiętacie przed galą Fame MMA 6 ogłosiłem licytacje charytatywną jednego miejsca w moim Teamie podczas walki. Szczęśliwiec to Darek, który wylicytował je za 5000 zł – zdradził Najman w mediach społecznościowych. – To tylko cegiełka przy ogromnych kosztach rehabilitacji jakie każdego dnia ponosi nasz największy mistrz czarnego sportu Tomasz Gollob.

– Jednak równie ważne jest to, aby Tomasz wiedział, iż cały czas go wspieramy i trzymamy kciuki za jego powrót do zdrowia. Owa cegiełka jest już u Mistrza. A ja już dziś zapowiadam, że przed moją ostatnią pożegnalną walką, ponownie ogłoszę licytacje jednego miejsca w moim Teamie na walkę. Ponownie na rzecz Tomasza Golloba. To nasz obowiązek, za lata wielkich i niezapomnianych emocji. Dużo sił i zdrowia Tomek – dodał.

Gest Najmana jest oczywiście piękny i należą się mu brawa. Niestety, w komentarzach pod postem niektórzy internauci i tak nadal próbowali go hejtować. Na szczęście zdecydowana większość komentujących wykazała się większą empatią.

  1. Grzegorz Krychowiak zagra w polskiej lidze? Odpowiedź stała się jasna
  2. Piotr Zieliński już nigdzie nie odejdzie. Wystarczyło to jedno zdanie
  3. Robert Lewandowski wreszcie wyznał prawdę. Czekał z tym długie lata
  4. Robert Kubica znów miał pecha. Kraksa podczas kwarantanny!
  5. Sportowe historie: Grzegorz Lato skrywał jeszcze jeden sekret. „Oferta na stole”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here