O tym, że Polska ekstraklasa nie należy do najmocniejszych, nie trzeba nikogo przekonywać. Nie da się również ukryć, że funkcjonuje jako doskonałe okno wystawowe dla potencjalnie nowych pracodawców. Być może przekona się o tym niedługo Michał Karbownik, po którego zgłaszają się czołowe kluby Europy.

Wystarczy czasem kilkadziesiąt, a nawet i kilkanaście solidnych spotkań na najwyższym poziomie rozgrywek w Polsce, aby zawodnik stał się łakomym kąskiem dla europejskich potęg. Michał Karbownik, bo o nim mowa już wkrótce może stać się bohaterem hitowego transferu.

Zawodnik, który jest wychowankiem Legii Warszawa ma na swoim koncie dopiero 19 meczów w PKO Ekstraklasie, a już mówi się o nim, jako o największym talencie ostatnich lat w Polsce.

Okazuję się, że nie są to słowne mrzonki. Jak donosi hiszpańskie „Estadio Deportivo”, zawodnik był bardzo blisko podpisania kontraktu z Sevillą, która potrzebuje wzmocnień na lewą stronę defensywy. Jak wiadomo, w tamtym obszarze boiska doskonale spisuje się polski obrońca.

Na drodze umowie stanęła epidemia koronawirusa, która skutecznie zahamowała na ten moment ewentualne ruchy transferowe.

Michał Karbownik? Siadamy do rozmów od 10 milionów euro

Okazuję się, że talent lewego obrońcy stołecznego klubu jest wyceniany bardzo wysoko. W niedawnym wywiadzie, którego udzielił portalowi Sport.pl, prezes Legii Warszawa, Dariusz Mioduski przyznał, że usiądzie do rozmów dopiero wtedy, kiedy na stole pojawi się minimum 10 milionów euro.

Należy zauważyć, że ta wypowiedź ukazała się jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa. Dlatego co za tym idzie wiele może się zmienić. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę agent piłkarza, Mariusz Piekarski. W wywiadzie dla stacji RDC, Piekarski studził bowiem nastroje, aczkolwiek wie, że ma do czynienia z talentem, jakiego w Polsce dawno nie widziano.

– Michał Karbownik to piłkarz, który wzbudza ogromne zainteresowanie. Za nami obiecujące rozmowy, pojawiają się poważne firmy. Nie chcemy za szybko podejmować decyzji, żeby nie mieć później wyrzutów sumienia i pretensji do siebie – deklaruje Piekarski.

19 spotkań w PKO Ekstraklasie to nie wszystko. Michał Karbownik w bieżącym sezonie rozegrał także 3 mecze w Pucharze Polski oraz 5 spotkań w barwach Legii II Warszawa. Łącznie zdobył 7 bramek.

  1. Komu przeszkadza Jerzy Brzęczek? Wszystko powoli staje się jasne
  2. Rustu Recber opowiada o koronawirusie. Bramkarz przeszedł piekło
  3. Czy ktoś zyska na koronawirusie? Zbigniew Boniek już wie!
  4. Trener Marcin Boronowicz potrzebuje pilnej pomocy. Złamał kręgosłup!
  5. Sportowe historie: Sven Hannawald. Najwyższa cena historycznego sukcesu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here