Neymar nadal nie ogłosił decyzji, co do swojej przyszłości. Oczywiście decydujący głos należał będzie do jego klubu, ale Brazylijczyk udowodnił już, że potrafi postawić na swoim. Na razie inne, ważne kwestie zostały rozpatrzone przez władze ligi francuskiej.

„Władze klubów wyraziły zgodę na powrót do rozgrywek 17 czerwca” – można było przeczytać w L’Equipe. To oznacza, że wszystkie drużyny ekstraklasy Francji, w tym oczywiście PSG z Neymarem w składzie, powinny wrócić do gry po połowie czerwca.

Władze ligi ogłosiły, że powrót francuskiego futbolu planowany jest na 17 czerwca. Druga data to trzeci czerwca, ale siedemnasty uznawany jest za pewniejszy. W każdym razie: przy starcie w połowie miesiąca rozgrywki miałyby się zakończyć 25 lipca. Czyli w 38 dni.

Biorąc pod uwagę fakt, że Francuzi w większości stanęli na 28. kolejce, to swój powrót będą musieli grać w szybkim tempie.

Neymar odejdzie z PSG?

Na 27 czerwca wyznaczono datę finału Pucharu Francji, w którym PSG powalczy o trofeum z Lyonem. 11 lipca zostanie przeprowadzony natomiast finał Pucharu Ligi Francuskiej, w którym zagrają PSG i Saint-Etienne.

Ze wstępnych informacji wynika, że przez co najmniej dwie pierwsze kolejki kibice nie będą mogli pojawiać się na trybunach. Restrykcje mają być wyciszane powoli, ale odpowiedzialnie.

Neymar na boisko powinien więc wrócić do gry w połowie czerwca. Czy w przyszłym sezonie nadal będzie grał w PSG? Tego na razie jeszcze nie wiemy.

Decyzję, którą ma podjąć Neymar, może przyspieszyć również transfer z Kylianem Mbappe w roli głównej. Za transferem młodego Francuza od dawna optują w Madrycie. Real gotowy jest głęboko sięgnąć do kieszeni, by mistrz świata z 2018 roku przeprowadził się do stolicy Hiszpanii.

  1. Grzegorz Krychowiak zagra w polskiej lidze? Odpowiedź stała się jasna
  2. Piotr Zieliński już nigdzie nie odejdzie. Wystarczyło to jedno zdanie
  3. Robert Lewandowski wreszcie wyznał prawdę. Czekał z tym długie lata
  4. Robert Kubica znów miał pecha. Kraksa podczas kwarantanny!
  5. Sportowe historie: Grzegorz Lato skrywał jeszcze jeden sekret. „Oferta na stole”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here