Neymar był najgorętszym nazwiskiem podczas letniego okienka transferowego. Na temat ewentualnych przenosin Brazylijczyka, czy to do FC Barcelony, czy Realu Madryt zamieszczono tysiące publikaci.

Ostatecznie z tematu nic nie wynikło. Neymar pozostał w Parku Książąt. Brazylijczyk bardzo chciał zmienić klub, co potwierdziły jego ostatnie słowa. Hiszpańska „Marca” przytoczyła m.in. taki cytat wypowiedzi Neymara: Jeśli nie czujesz się dobrze w pracy, szukasz innej. Chodziło jednak o sprawy osobiste. Miałem powody, dla których chciałem odejść. Dołożyłem wszelkich starań, żeby stało się to faktem, ale niestety mnie nie puszczono.

To tylko pokazuje, jak bardzo zmotywowany był Brazylijczyk, by opuścić swojego obecnego pracodawcę. Neymar również nie przebierał w słowach, co nie spodobało się kibicom w Paryżu. Od początku rozgrywek „Ney” jest wygwizdywany na trybunach Parku Książąt. Również do tej sytuacji odniósł się gwiazdor Canarinhos: Gwizdy? To smutne. Wiem już, że każda gra u siebie będzie dla mnie jak mecz na wyjeździe. Fani powinni wspierać nas przez 90 minut. To ważniejsze od gwizdania

Pytanie tylko, czy Neymar swoim zachowaniem wspierał klub? Wymuszanie transferu na PSG nie do końca można tym nazwać. Teraz kibice zdaje się, że na swój sposób odpłacają się Brazylijczykowi.

Jedno nie podlega w tej sytuacji wątpliwości – trzy strony są na siebie skazane na co najmniej najbliższe pół roku. Mowa oczywiście o Neymarze, PSG oraz kibicach. Czy nie będzie to jednak aż nadto wybuchowa mieszanka? Czy da się pogodzić przysłowiowy ogień z wodą? Wszystko z pewnością pokażą najbliższe mecze. Czy Neymar dobrą dyspozycją i golami jest w stanie wkupić się w łaski kibiców?

Neymar – kontuzja była blisko

O Neymarze pisaliśmy też w jednym, z naszych poprzednich artykułów. Nie tylko transfer Neymara był gorącym tematem, ale również kontuzja, której mógł ostatnio się nabawić. Miało to miejsce w ostatnim towarzyskim meczu reprezentacji Brazylii – przeciwko Kolumbii. Sytuację, w której poważnego urazu mógł nabawić się gwiazdor PSG, możecie zobaczyć w naszym artykule tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here