Mijają cztery lata od wielkiej tragedii. W drodze zginęli piłkarze, którzy tego dnia mieli rozegrać swój ligowy mecz. Dla kibiców w całej Polsce był to ogromny szok.

To jeden z najtragiczniejszych wypadków w historii polskiego sportu. W jednej chwili na drodze straciło życie pięciu młodych i utalentowanych piłkarzy. Byli w drodze na mecz, który odbywał się tego roku akurat w Wielką Sobotę.

Dramatyczny wypadek wydarzył się w marcu 2106 roku, w Wielką Sobotę w Weryni na Podkarpaciu. Ośmiu piłkarzy jechało do Jarosławia, aby rozegrać świąteczny mecz.

Panowały trudne warunki jazdy. Padał deszcz, a dodatkowo wąska druga była pełna kolein. W pewnym momencie kierowca wpadł w poślizg i bus znalazł się na przeciwnym pasie, na którym jechał tir.

W wyniku wypadku zginęło pięciu piłkarzy Wólczanki Wólka Pełkińska. Na miejscu zginęło trzech zawodników: bracia Kamil (22-lata) i Rafał (27-lat) Pydychowie oraz 18-letni Patryk Szewczak. Po przewiezieniu do szpitala zmarli Mariusz Korzępa (25 lat) i Kamil Oślizło (29 lat).

Ciężki obrażeń doznał trzeci z braci Pydychów – Krystian. Do szpitala został przewieziony w stanie ciężkim, lekarze nie dawali wielkiej nadziei, jego obrażenia była rozległe. Przez wiele tygodni był w śpiączce, natychmiast ruszyły zbiórki na rzecz jego leczenia, o zdrowie Krystiana modlono się w całej Polsce.

Piłkarze zginęli w wypadku. 4 lata od tragedii w Weryni

Ocalał cudem. Po wybudzeniu ze śpiączki ważył 50 kg. Chodzić musiał uczyć się niemal od podstaw. A przecież obrażeń miał mnóstwo. Lewa strona czaszki była połamana, poważne stłuczenie i obrzęk mózgu. Podczas śpiączki miał dwa udary niedokrwienne mózgu. Po przebudzeniu paraliż czterokończynowy.

To było jednak nic w porównaniu z ogromną chęcią do życia, jaką miał Krystian i chyba tylko dzięki temu dziś żyje. Cieszy się życiem, czerpie z niego, ile się tylko da. O swoich braciach i przyjaciołach, którzy zginęli w wypadku, nie zapomina.

Co roku organizuje charytatywny memoriał ku ich pamięci. Zebrane pieniądze przekazuje na cele charytatywne. Również część środków, które były zbierane na jego leczenie, przekazał na potrzebujących.

Wszyscy piłkarze, którzy zginęli w wypadku byli w przeszłości związani z klubem Stal Mielec.

Tablica

  1. Sławomir Peszko ponownie w centrum uwagi. Jest bezrobotny!
  2. Marcin Najman wskazał swojego kandydata na prezydenta. Nie uwierzysz!
  3. Elektryzująca Ewa Brodnicka. Zobacz szokujące zdjęcie pięściarki
  4. Artur Szpilka zakończy karierę? Promotor zszokowany po gali w Łomży
  5. Jakub Rzeźniczak kontrowersyjnie o Lewandowskim. To zaskoczy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here