Polskie kluby szykują się do wznowienia rozgrywek. Z ujawnionych planów wynika, że PKO Bank Polski Ekstraklasa ruszy pod koniec maja. Z kolei mecze Fortuna 1 ligi oraz 2 ligi mają rozpocząć się tydzień później. Do rozegrania został oczywiście jeszcze Totolotek Puchar Polski.

Plan „odmrażania” polskiego sportu spowodował, że polskie kluby dostały zielone światło na powrót do treningów. Czasu na przygotowania mają niewiele ponad miesiąc, bo te z najwyższej klasy rozgrywkowej pierwsze mecze powinny rozegrać już 29 maja.

Przypomnijmy, że ostatnie spotkania przed pandemią w Polsce to były ćwierćfinały Totolotek Pucharu Polski. Odbyły się one już bez udziału kibiców na trybunach. 10 marca GKS Tychy przegrał z Cracovią, a dzień później Lechia Gdańsk wyeliminowała Piasta Gliwice. Ostatni raz kibice na trybunach zasiedli 9 marca i był to mecz Fortuna 1 Ligi pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała i Wartą Poznań.

Wszystko więc wskazuje na to, że czas oczekiwania na kolejny mecz wyniesie 77 dni. Tyle bowiem będzie dzieliło mecz Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice z kolejnym spotkaniem, które zostanie rozegrany w ramach ćwierćfinałów Totolotek Pucharu Polski.

Polskie kluby wznowią rozgrywki pod koniec maja

To właśnie te rozgrywki zainaugurują polską piłkę w czasie pandemii koronawirusa. Jaki to będzie mecz? Do rozegrania zostały dwa ćwierćfinały Totolotek Pucharu Polski – pomiędzy PGE Stalą Mielec i Lechem Poznań oraz pomiędzy Miedzią Legnica i Legią Warszawa.

Który zostanie rozegrany jako pierwszy? – Wszystko wskazuje na to, że to my, wspólnie z Lechem Poznań wznowimy piłkarskie rozgrywki w Polsce – zdradza dyrektor PGE Stali Mielec Bartłomiej Jaskot.

Tym samym mamy już niemal pewność, że to mecz PGE Stal Mielec – Lech Poznań będzie pierwszym. To spotkanie rozpocznie nową piłkarską rzeczywistość w Polsce.

  1. To oni starali się w zimie o Krzysztofa Piątka? Legendarne kluby!
  2. Robert Lewandowski może nie być zadowolony. „To wkraczanie w życie prywatne”
  3. Marcin Najman złamał zalecenia?! Upomina go nawet Zbigniew Boniek
  4. Serie A. Spełnia się koszmar kibiców. Tej decyzji nikt nie cofnie
  5. Robert Lewandowski usłyszał szaloną propozycję. Tego chcą Niemcy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here