Robert Lewandowski i jego Bayern Monachium mocno przygotowują się do wznowienia rozgrywek. Bundesliga ma wrócić 9 lub 16 maja, ale wraz z nią masa nowych obostrzeń i nakazów sanitarnych. Wśród nich są jednak takie, które w sposób bezpośredni mogą wkroczyć w życie prywatne zawodników.

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie w Niemczech najszybciej wznowią rozgrywki piłkarskie. Wszystkie kluby już od kilku tygodni realizują dokładnie nakreślony plan. Treningi trwają, zawodnicy się przygotowują, a kibice na pewno czekają. Powrót Bundesligi da kibicom na całym świecie namiastkę normalności.

Oczywiście nie będzie to taka Bundesliga, jaką znaliśmy przed pandemią koronawirusa. Niemiecki rząd i władze ligi przygotowały szereg obostrzeń tzw. nowego reżimu sanitarnego. Większość z nich jest zrozumiała – jak brak kibiców na trybunach, czy ograniczenie obsługi oraz najskuteczniejsza higiena i dodatkowe środki ochronne.

Są jednak plany, które budzą niemałe kontrowersje. Niemieckim klubom przedstawiono bowiem nowe zasady, których piłkarze muszą przestrzegać – w tym m.in. zakaz całowania.

Robert Lewandowski dostanie zakaz?

Zawodnicy mają zalecone, by jak najwięcej czasu spędzać w domu. Jeśli jednak ich partnerka ma objawy koronawirusa, nie mogą się z nią całować ani uprawiać seksu. Z kolei poszczególne drużyny grające na wyjeździe muszą mieć własny hotel by unikać kontaktu z innymi gośćmi. W hotelu zawodnicy mają nie korzystać z baru i innych usług, a przyciski w windzie mogą dotykać jedynie łokciem.

W internecie pojawiły się już głosy sprzeciwu. – To wchodzenie z butami do życia prywatnego piłkarzy – pisze jeden z nich. – Ciekawe jak to będą egzekwować? To już jest po prostu przesada – pisze inny. Jesteśmy ciekawi, co na to wszystko Robert Lewandowski.

Bundesliga ma wznowić rozgrywki najpóźniej do 16 maja. Taki jest bowiem plan w Niemczech

  1. Kto doniósł na Wojciecha Szczęsnego? „Mogła to być tylko jedna osoba”
  2. John Terry wreszcie wyznał prawdę. Czekał z tym długich 20 lat
  3. Marcin Najman złamał zalecenia?! Upomina go nawet Zbigniew Boniek
  4. Serie A. Spełnia się koszmar kibiców. Tej decyzji nikt nie cofnie
  5. Robert Lewandowski usłyszał szaloną propozycję. Tego chcą Niemcy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here