Chyba za wcześnie sportowe media na całym świecie odtrąbiły wznowienie rozgrywek Bundesligi. Za naszą zachodnią granicą wciąż bowiem trwają rozmowy i konsultacje – na razie jednak niewiele z nich wychodzi. Najwyraźniej politycy nie chcą wziąć na siebie odpowiedzialności. Na oficjalną informację czeka m.in. Robert Lewandowski.

Bundesliga ma być pierwszą dużą ligą w Europie, która wróci do gry w czasie pandemii koronawirusa. Nie ma jednak jednej sztywnej daty powrotu. Za naszą zachodnią wciąż trwają na ten temat rozmowy. Tymczasem wszystkie kluby już trenują, oczywiście w małych grupach.

Pandemia koronawirusa zatrzymała niemal wszystkie rozgrywki piłkarskie w Europie. Gra trwa jedynie na Białorusi, ale tam już pojawiają się głosy, że ligę należy przerwać. Z rozgrywkami wstrzymali się także liberalni w swoim postępowaniu Szwedzi.

W Niemczech robią jednak wszystko, by plan powrotu do gry w maju został zrealizowany. Decyzja o wznowieniu Bundesligi spodziewana jest najwcześniej w przyszłym tygodniu. Początkowo mówiło się o tym, że piłkarze wrócą na boisko już 9 lub 16 maja – wszystko jednak wskazuje na to, że będzie to późniejszy termin.

Robert Lewandowski czeka na decyzję polityków

W Niemczech do tej pory odnotowano 160 tys. przypadków zakażenia koronawirusem, przy 6 tys. zgonów, co jest znacznie mniejszą liczbą niż w Wielkiej Brytanii, Włoszech czy Hiszpanii. W Niemczech wolą jednak dmuchać na zimne. Dlatego politycy wcale nie spieszą się do zapalenia Bundeslidze zielonego światła.

– Place zabaw są zamknięte, przedszkola są zamknięte, a Bundesliga ma znów grać. To tak bardzo do siebie nie pasuje – skomentował Dietmar Woidke, premier Brandenburgii, w rozmowie z „Frankfurter Allgemeine”.

Przypomnijmy, że Robert Lewandowski i jego Bayern Monachium trenują już od kilku tygodni. Podobnie zresztą jak wszystkie inne kluby niemieckiej Bundesligi. Dodatkowo, w przeciągu kilku najbliższych dni, piłkarze mają zostać poddani testom na koronawirusa.

  1. NBA. Przyszła gwiazda nie zrobi kariery? Oskarżenie o udział w zabójstwie!
  2. Partnerka Bereszyńskiego szokująco o chorobie. Tego się nie spodziewali
  3. Marcin Najman wyzywa reprezentanta Polski! „Posłuchaj frajerzyno!”
  4. FC Barcelona znowu się wyłoży? Może nie dojść do wielkiego transferu
  5. Znany piłkarz znęcał się nad piękną modelką. Wstrząsające zeznania [FOTO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here