Robert Lewandowski przygotowuje się do wznowienia sezonu niemieckiej Bundesligi. Według najnowszych informacji miałby to się stać 9 lub 16 maja. Jedno jest jednak pewne – za naszą zachodnią granicą bardzo mocno prą do dokończenia rozgrywek.

Po 25 kolejkach Bundesligi pierwsze miejsce zajmuje Bayern Monachium, który ma cztery punkty przewagi nad Borussią Dortmund i pięć nad RB Lipsk. W klasyfikacji najlepszych strzelców prowadzi napastnik lidera – Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski ma na koncie 25 goli.

Od połowy marca nie został tam jednak rozegrany ani jeden mecz. Podobnie zresztą, jak niemal w całej Europie. Teraz, przynajmniej wszystko na to wskazuje, to Bundesliga wróci najszybciej ze wszystkich najlepszych lig na Starym Kontynencie.

Nie wszystko jest jednak tak piękne, jak to malują. Niemcy mają bowiem wiele dziwnych, a może nawet szalonych pomysłów, jak zapewnić pełne bezpieczeństwo piłkarzom i pozostałym członkom drużyn.

Robert Lewandowski usłyszał szalony plan

Według najnowszego planu zawodnicy i sędziowie powinni grać w maseczkach. Z tym że nie takich, jakie nosimy na co dzień, a takich opartych na standardach medycznych. Jak zaznaczają eksperci ministerstwa pracy, nie powinny „ślizgać się podczas rywalizacji. Gdyby do tego doszło, należałoby natychmiast przerwać mecz.

Zresztą pauzy konieczne by były co 15 minut. Głównie dlatego, że przy wysiłku i zwiększonym oddechu maseczka szybko by wilgotniała. Wymiana następowałaby również wtedy, gdy maseczka spadłaby piłkarzowi z twarzy. Podczas przerwy należałoby zachowywać minimalną odległość 1,5 metra. Ponadto gracze nie powinni dotykać masek rękami.

Ministerstwo zaleca też ograniczyć kontakt fizyczny, o ile to możliwe. Akceptowany byłaby tylko przy rywalizacji. Wykluczone byłaby natomiast wspólna radość po strzelonych golach, dyskusje w bliskich odległościach między zawodnikami a także z sędzią.

Ministerstwo pracy zaznacza jednak, że plan jest roboczy. Po dopracowaniu – o ile to nastąpi – ma wydać oświadczenie w tej sprawie.

  1. Cristiano Ronaldo wywołał skandal! Juventus Turyn pod ścianą
  2. Andrzej Gołota mógł wygrać wielką walkę. Mike Tyson wyznał prawdę
  3. Paul Pogba zdradził tajemnicę sprzed wielu lat. Wszystko przez Fergusona!
  4. Serie A. Spełnia się koszmar kibiców. Tej decyzji nikt nie cofnie
  5. John Terry wreszcie wyznał prawdę. „To dzięki niemu!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here