Sławomir Peszko, były reprezentant Polski w piłce nożnej znowu jest do wzięcia. Po trwających kilka tygodni przepychankach z władzami Lechii Gdańsk, PZPN podjął decyzję o rozwiązaniu kontraktu z winy klubu. Tym samym Peszko stał się wolnym zawodnikiem.

„Peszkin” przed kilkoma tygodniami wystosował wniosek, w którym domagał się rozwiązania kontraktu z Lechią Gdańsk z uwagi na fakt, że klub od dwóch miesięcy nie wypłacał mu pensji. Jak poinformował na Twitterze dziennikarz „Super Expressu” Jerzy Chwałek, sprawa znalazła swoje szczęśliwe zakończenie z punktu widzenia piłkarza.

Peszko na początku bieżącego roku został wystawiony na listę transferową, jednak obowiązujący do końca czerwca kontrakt z Lechią, gwarantował mu wypłatę należytego wynagrodzenia.

W obecnej sytuacji i po zerwaniu kontraktu z winy gdańskiego klubu, Lechia jest zobligowana do wypłacania pensji Peszce do końca czerwca. W momencie, kiedy podpisze on umowę z nowym klubem, gdzie ewentualnie będzie zarabiał mniej, Lechia musi tę różnicę wyrównać.

Sławomir Peszko wyląduje w Łodzi?

W ostatnich miesiącach pojawiło się kilka spekulacji odnośnie do dalszej, piłkarskiej przyszłości Sławomira Peszki. Zawodnik miał być widziany na stadionie legendarnego Widzewa, pobrzmiewała także nazwa Wisła Płock.

Co ciekawe, jednym z kierunków miał być również Kraków. Nie chodzi jednak ani o Wisłę Kraków, ani o Cracovię. Do gry o Peszkę włączyła się grająca w okręgówce Wieczysta.

Klub z Krakowa próbuje przebojem wedrzeć się do wyższych klas rozgrywkowych mając na ławce trenerskiej Przemysława Cecherza. Natomiast we władzach klubu zasiada między innymi Andrzej Iwan.

Przypomnijmy, w ramach trwającej kwarantanny Sławomir Peszko sumiennie przygotowuje się do kolejnych sportowych wyzwań. Nie tak dawno opublikował w sieci próbkę swoich możliwości, kopiąc z woleja rolkę papieru toaletowego. Rolka była ustawiona na głowie… jego syna. Nagranie wzbudziło na Twitterze niemałe poruszenie, jak dotąd nominowani przez zawodnika piłkarze, nie podjęli wyzwania popularnego „Peszkina”.

  1. Premier League. Gorąco w Anglii. Piłkarze są gotowi do buntu?
  2. Marcin Najman wskazał swojego kandydata na prezydenta. Nie uwierzysz!
  3. Koronawirus. Nie mamy mistrza Polski. Związek ogłosił decyzję
  4. Artur Szpilka zakończy karierę? Promotor zszokowany po gali w Łomży
  5. Jakub Rzeźniczak kontrowersyjnie o Lewandowskim. To zaskoczy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here