Po dłuższej przerwie do gry wraca reprezentacja Polski. Przed podopiecznymi Jerzego Brzęczka kolejne spotkanie w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2020. Zapraszamy na zapowiedź meczu Słowenia – Polska.

Zapowiedź meczu Słowenia – Polska

Polacy wygrali do tej pory wszystkie, cztery spotkania w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2020. Podopieczni Jerzego Brzęczka są zdecydowanym liderem grupy G. Wynik jest tym okazalszy, że reprezentacja Polski nie straciła nawet jednego gola!

Nieco gorzej wiedzie się Słoweńcom. Gospodarze piątkowego starcia wyprzedzają w tabeli tylko ekipy wyraźnie słabsze – Macedonią Północną oraz Łotwę. Ich dorobek punktowy to ledwie 5 “oczek”, w czterech meczach i jeżeli chcą jeszcze coś “ugrać” to muszą liczyć na sprawienie niespodzianki przeciwko biało-czerwonym.

Przed meczem Słowenia – Polska, ostatnie wyniki

Formę obu reprezentacji możemy porównać na podstawie ostatnich terminów reprezentacyjnych, a te miały miejsce w czerwcu bieżącego roku. Słoweńcy grali wówczas w meczach eliminacyjnych z Austrią i Łotwą. W Klagenfurcie musieli uznać wyższość Austriaków stosunkiem bramek 0:1. Humory poprawili sobie nieco w drugim z wspomnianych spotkań. Reprezentacja Słowenii pokonała Łotwę 5:0, a na listę strzelców wpisali się kolejno Črnigoj (x2), Iličić (x2) oraz Zajc.

Polacy, jak już wspomnieliśmy na wstępie są niepokonani w eliminacjach Euro 2020. Ostatnie wyniki to zwycięstwa z Izraelem oraz Macedonią Północną. W Skopje jedyną bramkę w meczu zdobył Krzysztof Piątek i co oczywiste, wygraliśmy 1:0. Na Stadionie Narodowym spodziewaliśmy się ciężkiego boju przeciwko Izraelowi. Stało się jednak inaczej i biało-czerwoni znów dali sporo radości swoim kibicom. W Warszawie padł wynik 4:0. Pierwszego gola zdobył po raz kolejny Krzysztof Piątek, a kolejne trzy dorzucili Robert Lewandowski, Kamil Grosicki oraz Damian Kądzior, dla którego było to premierowe trafienie w reprezentacji Polski.

Bezpośrednie mecze Słowenia – Polska, historia spotkań

W ramach eliminacji Euro 2020 to pierwszy mecz Słoweńców i Polaków. Starcie rewanżowe odbędzie się na zakończenie Grupy G dopiero 19 listopada 2019. Mamy nadzieję, że już przed tym meczem będziemy pewni awansu na turniej.

Łącznie w historii obie reprezentacje mierzyły się sześciokrotnie. Najczęstszym rezultatem, który padał był remis – zakończyły się nim trzy spotkania. Dwa razy górą byli biało-czerwoni, a raz musieliśmy przełknąć gorycz porażki ze Słowenią.

Co ciekawe, w dotychczas rozegranych 6 meczach padło łącznie 11 bramek. Sześć z nich zdobyli Polacy. Nie jest to z pewnością wynik nadzwyczaj imponujący. W porównaniu do ostatnich wyników biało-czerwonych, gdzie przyzwyczaili nas do lepszej skuteczności.

Ostatni mecz Polski ze Słowenią miał miejsce w 2016 roku. Wówczas w spotkaniu sparingowym padł remis 1:1.

Kursy Słowenia – Polska, zakłady bukmacherskie

Bukmacherzy są zgodni i stawiają Polaków w roli faworytów, co zresztą nie może dziwić. Biało-czerwoni jednak nie są uznani za “żelaznych” kandydatów do zwycięstwa. Za każdą postawioną złotówkę możemy zarobić około 2 złotych. Wygrana Słowenii została wyceniona na około 3,50 złotego. W przypadku remisu bukmacherzy płacą po kursie wynoszącym około 3 złotych.

Sytuacja kadrowa, Słowenia – Polska kontuzje

Jerzy Brzęczek poinformował ostatnio, że na dwa najbliższe mecze – w tym właśnie spotkanie ze Słowenią pierwszym bramkarzem kadry będzie Łukasz Fabiański. Tym samym z pewnością uciął spekulacje dotyczące tego, kto według kibiców powinien stać pomiędzy słupkami.

Co ciekawe, kibice zastanawiają się wciąż, czy wyjdziemy z jednym, czy dwoma napastnikami. Naszym zdaniem selekcjoner powinien postawić na sprawdzony duet Piątek – Lewandowski.

Przede wszystkim niepewne są występy Kamila Glika i Grzegorza Krychowiaka. Pierwszy w ostatnim meczu ligowym we Francji nabawił się kontuzji mięśniowej i opuścił trening reprezentacji, a Krychowiak sygnalizuje problemy ze stopą. Wszystko powinno się wyjaśnić z pewnością w ostatnich godzinach przed meczem.

Przewidywane składy Słowenia – Polska

Słowenia: Oblak – Stojanovic, Mevlja, Struna, Jokic, Ilicic, Krhin, Kurtic, Crnigoj, Zahovic, Beric

Polska: Fabiański –   CZYTAJ CAŁOŚĆ ARTYKUŁU NA OTOTYPY.PL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here