Koronawirus paraliżuje rozgrywki sportowe na całym świecie. Wiele z nich postanowiło się już poddać i ogłoszono w nich definitywne zakończenie sezonu. Wśród dyscyplin, które przynajmniej na razie o tym nie myślą, jest piłka nożna. Tutaj rozgrywki zostały zawieszone i cały czas żongluje się datami ewentualnego powrotu. Dlatego bardzo możliwe, że wczoraj oglądaliśmy ostatni gol w światowej piłce. Przynajmniej na jakiś czas.

Liga Australijska była jedną z ostatnich poważnych światowych lig, które nadal kontynuowały swoje rozgrywki. Oczywiście mecze odbywały się bez udziału publiczności, ale i tak to była miła odmiana dla kibiców przed telewizorami. Szczególnie dla tych z Europy, którzy mogli znów oglądać spotkania piłki nożnej na żywo.

Ten stan jednak nie trwał też długo. We wtorek o 10 rano czasu australijskiego ogłoszona została smutna decyzja. Władze ligi zawiesiły rozgrywki do 22 kwietnia. Ponieważ do tego dnia ma zostać podjęta ostateczna decyzja. Czy uda się dokończyć rozgrywki, czy trzeba będzie je zakończyć.

Ostatni gol w światowej piłce? Przynajmniej naprawdę ładny

Ostatnim meczem ligi australijskiej, który udało się rozegrać, było poniedziałkowe starcie Newcastle Jets z Melbourne City. Było to spotkanie bardzo ciekawe, żywe i co najważniejsze – z bramkami. Wygrali piłkarze z Newcastle, choć to ich przeciwnicy byli faworytami.

O zwycięstwie Newcastle Jets zadecydowała ta bramka. Czy był to ostatni gol w światowej piłce przed naprawdę długą przerwą? Jego autorem był Steven Ugarković.

Oczywiście wciąż jeszcze gra liga białoruska, ale również tam być może wkrótce zostanie przerwana. Na razie weekendowa kolejka ma się rozegrać normalnie.

  1. Jan Tomaszewski nie przebiera w słowach. Ostry komunikat do Ekstraklasy
  2. Marcin Najman nikogo się nie boi. Wyzywa kolejnych rywali
  3. Liverpool. Wyciekła koszulka na nowy sezon. Szok, kibice protestują!
  4. Igrzyska Olimpijskie. Historia się powtarza. Gdzie miały odbyć się w 1940?
  5. Marc-Andre ter Stegen zmieni profesje? Sprawdza się w nowej roli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here