Portal OTOPRESS idzie jak burza. Zespół serwisu zanotował kolejny rekordowy wynik. W kwietniu otopress.pl wyświetliło blisko 13 milionów osób. Serwis, którego wydawcą jest spółka OTO360, jeszcze nigdy nie zanotował tak dobrego wyniku.

OTOPRESS pojawił się na polskim rynku mediów we wrześniu 2018 roku. – W zaledwie trzyosobowym składzie rozpoczęliśmy błyskawiczną ekspansję. Początkowo nasz ruch pochodził niemal wyłącznie z mediów społecznościowych. Organiczna praca u podstaw i inwestycje w pozycjonowanie oraz optymalizację strony pozwoliły jednak szybko przebić się do czołówki – mówi Marcin Palion, współzałożyciel strony i prezes zarządu w OTO360.

Portal OTOPRESS z rekordowym wynikiem: domenę otopress.pl wyświetliło kilka milionów odbiorców

Kwietniowy wynik otopress.pl może być dla wielu zaskakujący. W marcu bowiem na stronie prowadzono szereg prac technicznych i optymalizacyjnych, niemal całkowicie przebudowując stronę. To w oczywisty sposób przetasowało pozycję „Oto” w Google i innych wyszukiwarkach. – Za cel na maj obraliśmy sobie zatem odbudowę pozycji i jak najlepszy wynik – szczególnie pod kątem odsłon serwisu – tłumaczy Marcin Palion. Udało się. I to – przyznajcie – z nie najgorszymi liczbami: 12 870 880 odsłon otopress.pl w kwietniu 2020. To najlepszy wynik w historii portalu! Cel na maj: 15 mln.

Otopress.pl – cele i zdeklasowana konkurencja

Cel na maj, jak zapowiadają przedstawiciele grupy OTO360, jest jeszcze bardziej ambitny. Chcą bowiem zanotować minimum 15 mln odsłon. – Absolutnie nie spoczywamy na laurach! – mówi zgodnie zespół redakcyjny. Już dziś OTOPRESS zalicza się do czołówki polskich portali informacyjnych. Dzięki mobilizacji, w ciągu miesiąca, udało się przebić marcowe wyniki takich serwisów jak: newsweek.pl, oko.press (blisko trzykrotnie), wMeritum.pl (o ponad 9 mln!).

OTO360 – wydawca Otopress.pl

– Wszyscy jesteśmy dumni z tego wyniku. Zarówno wydawca OTOPRESS, jak i osoby redagujące otopress.pl, dołożą wszelkich starań, by jakość naszych treści szła tylko w górę. Ponadto w najbliższym czasie wdrożymy wiele rozwiązań jeszcze bardziej uatrakcyjniających nasze działy rozrywkowe. To między innymi galerie zawierające mnóstwo przydatnych informacji i ciekawostek. Grupa OTO360, wydawca otopress.pl, planuje również zwiększyć zatrudnienie. Jeszcze w 2020 roku zespół redaktorski będzie liczył co najmniej 10 pracowników – zapowiada prezes OTO360. Ponadto zapewnia:

„Dodatkowo sekcja tabloidowa zostanie w najbliższych tygodniach widocznie oddzielona od treści stricte publicystycznych. OTO360 Sp. z o.o. ma również w planach rozwój działu Opinie, gdzie będziemy zarówno cytować wypowiedzi polityków i publicystów na bieżące tematy, jak i pozyskiwać komentarze od samych zainteresowanych”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here