Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, postanowił wystosować specjalny apel do piłkarzy oraz sportowego środowiska. W przygotowanym liście prezes poprosił o solidarność w zaistniałej sytuacji.

PZPN nie ma ostatnimi czasy łatwego życia. W związku z pandemią koronawirusa należało zawiesić rozgrywki PKO Ekstraklasy. Piłkarze zaprzestali treningów, mecze zostały odwołane, kluby popadają w coraz większe tarapaty finansowe.

Dodatkowo, problemem są ustalenia w związku z czasowym obniżeniem pensji zawodników na szczeblu ekstraklasy i pierwszej ligi. Wobec narastających problemów prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, przygotował specjalnie pismo skierowane do środowiska piłkarskiego w kraju. List pojawił się na oficjalnej stronie PZPN, a także w mediach społecznościowych związku.

„Apeluję o zrozumienie trudnych czasów, jakie nadchodzą, a właściwie już nadeszły dla całego polskiego środowiska piłkarskiego. Nie dajcie się podzielić i nie ulegajcie demagogicznym podpowiedziom. Nerwy niezadowolenie, prowokacje, kłótnie, histeria – to wszystko odrzućcie” – przekonuje w przygotowanym liście szef PZPN.

Zbigniew Boniek nawiązał także do dyskusji na temat zawodniczych pensji. W mediach sporo mówiło się na temat niechęci ze strony piłkarzy ekstraklasowych klubów, co do czasowego obniżenia zarobków.

„Stawiajcie na rozmowy, na dialog z mądrymi ludźmi, którzy mają pomysł na piłkarskie życie w tych czasach. Pokażcie kibicom, że dbacie o Wasz klub i jesteście gotowi na poświęcenia, w tym – miejmy nadzieję – krótkim, aczkolwiek bolesnym momencie nie tylko dla piłki, ale i całego kraju” – pisze w swoim komunikacie Zbigniew Boniek.

Pełna treść listu jest dostępna na oficjalnej stronie PZPN.

Zbigniew Boniek z pomocą polskim klubom

W ubiegłym tygodniu szef PZPN zaprezentował klubom pakiet pomocowy. Oferta dotyczyła zespołów ze szczebla centralnego oraz makroregionalnego. W jej ramach zaoferowano bezpośrednie wsparcie finansowe, zapewnienie pensji w systemie Pro Junior System, a także zwiększenie nagród w Totolotek Pucharze Polski. Wartość pakietu pomocowego dla polskich klubów to ponad 116 milionów złotych.

  1. Zbigniew Boniek zmiażdżony przez Krychowiaka. Sam się prosił [WIDEO]
  2. Wstrząsający wpis znanego reprezentanta Polski. „Pamiętacie mnie?”
  3. Liga Mistrzów. Szalony pomysł europejskiej federacji! Serio?
  4. Liverpool największym pechowcem sezonu? Ta decyzja ich zrujnuje!
  5. Reina miał koronawirusa. Wstrząsające wyznanie o przebiegu choroby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here